Home / Leczenie / 5 powodów, dla których warto wybielić sobie zęby
zęby

5 powodów, dla których warto wybielić sobie zęby

Każdy marzy o pięknym uśmiechu. O zdrowie zębów można zadbać samodzielnie, poprzez ich regularne i precyzyjne czyszczanie, a także spożywanie posiłków bogatych w wapń, tłuszcze i witaminy. Aby jednak móc pochwalić się estetycznym uśmiechem, nie tylko należy zatroszczyć się o zdrowie uzębienia, ale także kolor. Żółte zęby mogą skutecznie obniżyć samoocenę i przyczynić się do powstania kompleksów. W takim wypadku warto zdecydować się na zabieg wybielania. Dlaczego jeszcze warto to zrobić?

Moda na wybielanie zębów

Wybielanie zębów to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Chętnie korzystają z niego zarówno panie, jak i panowie. Warto zwrócić uwagę, że wybielanie jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i dostępne dla każdego – przyjęło się bowiem mówić, że zabieg ten jest bardzo drogi i może niszczyć szkliwo. Efekt wybielania utrzymuje się przez około 2-3 lat, a sam zabieg wykonuje się podczas jednej wizyty u dentysty.

Dlaczego warto wybielić zęby?

Zęby mogą być przebarwione z wielu powodów. Wśród nich wymienić można chociażby wiek, nawyki żywieniowe, nałogi czy stosowanie niektórych leków. Wiele osób ma też naturalnie bardziej żółtawe zęby. Bez względu na źródło przebarwień, profesjonalne wybielanie może przynieść naprawdę dobre rezultaty. Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

1) Skuteczność – wybielanie zębów w specjalistycznym gabinecie przy pomocy lampy lub lasera zawsze przyniesie efekty. Warto jednak pamiętać, że krystaliczna biel nie jest możliwa do osiągnięcia przy takim zabiegu. Dentysta zazwyczaj informuje pacjenta przed przystąpieniem do pracy, jaki kolor ostatecznie zostanie uzyskany.

2) Bezpieczeństwo – wbrew powszechnym opiniom zabieg wybielania nie wpływa negatywnie na zęby, nie niszczy szkliwa i nie powoduje próchnicy. Udowadniają to liczne badania, które zostały przeprowadzone przez renomowane uczelnie. Po samym zabiegu może jedynie wystąpić nadwrażliwość zębów, a jej poziom może być bardzo różny. Warto jednak zdać sobie sprawę, że taka nadwrażliwość utrzymuje się tylko przez jeden do dwóch dni.

3) Długotrwały efekt – każdemu zależy na tym, aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej. Może on potrwać nawet 3 lata. Wszystko zależy jednak od diety, m.in. należy unikać kawy, herbaty, jagód czy buraczków, zwłaszcza tuż po zbiegu. Należy także zrezygnować z palenia. Najlepiej jednak całkowicie wyeliminować z codziennego menu mocno barwiące produkty spożywcze.

4) Zwiększa estetykę uśmiechu – piękny uśmiech to biały uśmiech. Jeśli nie posiada się naturalnie białego uzębienia, zabieg wybielania bardzo szybko wyeliminuje ten mankament. Wystarczy jedna wizyta u dentysty i można cieszyć się bielszymi zębami.

5) Dodaje pewności siebie – często przez przebarwienia na zębach ludzie popadają w kompleksy. Zabieg wybielania pozwoli uśmiechać się bez strachu, że ktoś zauważy żółty kolor szkliwa. Wzrost pewności siebie pozwoli nie tylko lepiej czuć się w pracy, ale także w życiu prywatnym. A im więcej człowiek się uśmiecha, tym uchodzi za bardziej towarzyskiego i atrakcyjnego.

Białe zęby to oznaka zdrowia i młodości. W przypadku przebarwionego uzębienia, np. w wyniku palenia czy starzenia się, najlepiej skorzystać z nowoczesnych metod wybielania w profesjonalnym gabinecie dentystycznym. Takie wybielanie jest nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla szkliwa i długotrwałe. Dzięki białym zębom łatwiej także o dobre pierwsze wrażenie, asertywne zachowanie i optymizm. Warto wybielić sobie zęby, częściej się uśmiechać i być bardziej atrakcyjnym zarówno dla siebie, jak i dla innych.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz