Home / Zdrowie / Akcesoria do skutecznego czyszczenia zębów
zęby

Akcesoria do skutecznego czyszczenia zębów

Wszyscy chcą mieć perłowo biały uśmiech, a dentyści od dawna zgadzają się, że szczotkowanie przez dwie minuty dwa razy dziennie elektryczną szczoteczką do zębów jest najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu i uniknięcie choroby dziąseł.

Najnowszym trendem w higienie jamy ustnej są elektryczne szczoteczki do zębów, które wibrują z wyjątkowo dużymi prędkościami 24 000 – 48 000 ruchów na minutę, aby polerować i czyścić zęby. Istnieją również tradycyjne obrotowe głowice szczotkowe i te, które określają się, jako „oscylujące obrotowo”, które obracają się w przód i w tył, a także pulsują dla bardziej intensywnego czyszczenia.

Najnowocześniejsze głowice szczotkowe posiada funkcję antybakteryjną i dwuminutowe przekaźniki czasowe do utrzymywania szczotkowania. Elektryczne szczoteczki do zębów posiadają wiele korzyści, takich jak: codzienne czyszczenie, pielęgnacja dziąseł, wrażliwych odsłoniętych szyjek, wybielanie, czyszczenie językowe.

Pasta do zębów bez fluoru

Fluorki były stosowane od dziesięcioleci w pastach do zębów, aby zapobiec próchnicy zębów. Fluorki pomagają remineralizować szkliwo. Kiedy w jamie ustnej rozwija się kwaśne środowisko, minerały są usuwane ze szkliwa zębów. Po uwolnieniu minerałów ząb staje się porowaty. Bakterie mogą kolonizować i powodować próchnicę zębów. Fluorki wzmacniają remineralizację i pomagają krystalicznej substancji szkliwa być bardziej odporną na ataki kwasów.

Jednak istnieją niebezpieczeństwa stosowania fluoru u dzieci, dlatego produkowana jest pasta do zębów bez fluoru. Zwłaszcza, gdy dzieci pobierają zbyt dużo fluoru, może to prowadzić do skutków ubocznych. Pasta do zębów bez fluoru powstaje tylko z naturalnych składników, dzięki czemu można pozbyć się bakterii i dojdzie do oczyszczenia płytki nazębnej. Ponadto po wyszczotkowaniu zębów taką pastą pozostanie świeży i zdrowy oddech.

Wybielające pasty do zębów

Niezależnie od tego, czy nie można przezwyciężyć upodobań picia kawy lub czerwonego wina, czy po prostu chce się zachować świetlistą biel, wybielanie zębów jest tak powszechne, jak praktyka kosmetyczna. Wybielające pasty do zębów pozwalają pozbyć się przebarwionego szkliwa i przeznaczone są do stosowania w warunkach domowych. Doskonale nadają się do szczotkowania za pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów.

Za kolor zębów odpowiadają przede wszystkim geny, które decydują o mineralizacji tkanek, ich składzie chemicznym, kolorze zębiny, grubości i odcieniu szkliwa. Wybielające pasty do zębów zawierają specjalne enzymy i aktywne i substancje mechanicznie usuwające osad. Pozwalają one rozjaśnić zęby o kilka tonów i osiągnąć zadowolenie.

 

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz