Home / Leczenie / Baterie do aparatów słuchowych – ceny, rodzaje, żywotność
stres

Baterie do aparatów słuchowych – ceny, rodzaje, żywotność

Bateria to jeden z kluczowych elementów aparatu słuchowego – jest źródłem energii niezbędnej do jego działania. Poszczególne typy baterii oznaczane są konkretnym kolorem. Każdy aparat słuchowy korzysta z jednej baterii guzikowej. Sprzedawane są one w sześciopakach.

Każdy rodzaj aparatu słuchowego wymaga konkretnego rodzaju baterii. W przeciwieństwie do akumulatorów nie można ich ładować. Najbardziej wydajne są baterie do aparatów zausznych.

Baterie do aparatów słuchowych – ceny

Ceny baterii do aparatów słuchowych wahają się w granicach od 8 do 18 zł za opakowanie, czyli sześć sztuk. Wychodzi około 1,5 do 3 zł za jedną baterię. Najtaniej można je kupić w hurtowniach, przez internet oraz w poradniach audiologicznych. Można je dostać także w galeriach handlowych – w punktach z bateriami, które zazwyczaj zajmują się także naprawą obuwia i dorabianiem kluczy. Baterie do aparatów słuchowych w takich punktach są jednak drogie – jedna kosztuje nawet około 8 zł, dlatego zawsze warto zrobić większy zapas, kupując sześciopak w profesjonalnym sklepie.

Baterie do aparatów słuchowych – rodzaje

Aparaty słuchowe dostępne w Polsce korzystają z czterech rodzajów baterii:

– typ 10 – to najmniejsze baterie, wykorzystywane w aparatach wewnątrzkanałowych (oznaczone kolorem żółtym)

– typ 312 – przeznaczone dla aparatów zausznych oraz wewnątrzusznych (oznaczone kolorem brązowym)

– typ 13 – wykorzystywane w aparatach zausznych (oznaczone kolorem pomarańczowym)

– typ 675 – bo baterie o dużej mocy, przeznaczone do większych aparatów zausznych, zapewniają najlepsze wzmocnienie dźwięku (oznaczone kolorem niebieskim)

W aparatach słuchowych można używać tylko baterii cynkowo-powietrznych, ponieważ posiadają one stałe napięcie podczas całego cyklu rozładowywania. Jest to bardzo ważne w przypadku cyfrowych aparatów słuchowych, które potrzebują prądu stałego – bez spadków i wzrostów napięcia. Nie można zatem używać baterii litowych, srebrowych czy miedzianych, nawet jeśli posiadają odpowiedni rozmiar i kształt. Baterie do aparatów słuchowych mogą pracować w wysokim zakresie temperatur – od -10 do 50 stopni Celsjusza. Ich pojemność – w zależności od typu – wynosi od 90 do 650 mAh.

Baterie do aparatów słuchowych – żywotność

Aparaty słuchowe baterie i akcesoria znajdziecie tu: www.medycznyplus.pl/content/22-aparaty-sluchowe

Żywotność baterii w aparacie słuchowych zależna jest od jej rodzaju, zaawansowania urządzenia oraz czasu jego pracy. Najmniejsze baterie – typ 10 – w cyfrowym aparacie słuchowym działają od 3 do 5 dni. Z kolei nieco większe 13 mogą wystarczyć nawet do 3 tygodni, jeśli aparat nie posiada wielu zaawansowanych funkcji. Najdłużej wytrzymują baterie stosowane w aparatach zausznych. Zapewniają one również największe wzmocnienie. Aparaty tego typu stosowane są przy głębokim niedosłuchu. W przypadku niedosłuchu małego, średniego czy dużego – możemy wybrać również aparaty wewnątrzuszne bądź wewnątrzkanałowe.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz