Home / Dieta / Bazylia i jej właściwości zdrowotne
bazylia

Bazylia i jej właściwości zdrowotne

Bazylia jest jednym z ziół, które coraz mocniej wchodzą w naszą świadomość. Lubimy odkrywać nowe smaki, lubimy eksperymentować w kuchni, lubimy dobrze zjeść. Bazylia jest jednym z tych ziół, którego właściwości, jednakże nie są jeszcze w pełni znane, aczkolwiek należy zaznaczyć, że w tym względzie mamy do czynienia ze stałym postępem. Bazylia staje się nam bliższa, coraz bardziej poznajemy jej walory smakowe, aczkolwiek nie tylko. Należy bowiem w sposób jasny zaznaczyć, że bazylia nie jest tylko dodatkiem smakowym do potraw, ale jest to produkt, jest to zioło, które ma nam znacznie więcej do zaoferowania. Konkretnie rzecz ujmując możemy mówić o korzystnym wpływie bazylii na różne aspekty związane z naszym zdrowiem. W jaki zatem sposób bazylia może pomóc utrzymać nasze zdrowie w dobrej kondycji, na jakie elementy ma ona wpływ?

Zioło dla zdrowia

Tutaj musimy poruszyć kilka aspektów, gdyż bazylia jest ziołem działającym w różnych rejonach owego zdrowia, działającym na różne funkcje naszego organizmu. Przede wszystkim będziemy w tym miejscu wskazywać na taki aspekt, jakim jest wzmacnianie naszego układu odpornościowego. To podstawa jej działania, a tym samym dzięki jej spożywaniu, dzięki jej dodawaniu do potraw jesteśmy bardziej odporni na różne infekcje i choroby. Ponadto, jeśli zmieszamy ją z miodem, to otrzymujemy bardzo korzystny efekt na kaszel. Poza tymi dwoma elementami, należy wskazać również na to, iż bazylia przyczynia się do oczyszczenia naszych nerek, wpływa ona korzystnie na funkcjonowanie naszego układu oddechowego oraz trawiennego, ma bardzo korzystny wpływ na pracę naszego serca, pomaga obniżyć gorączkę czy też pomaga nam ukoić nasze nerwy. Jak więc widać, tutaj nie chodzi wyłącznie o walory smakowe, chociaż te oczywiście są bardzo wyraźne, ale chodzi o coś znacznie więcej, chodzi nam o to, że bazylia bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a tym samym jej częste stosowanie jest dla nas bardzo korzystne.

Powszechnie dostępne

Dodatkowym elementem pozytywnie przemawiającym za stosowaniem w kuchni tego zioła, jest oczywiście dostępność do niego. Dzisiaj nie ma bowiem większych problemów, aby móc kupić bazylię w doniczce w sklepach. Można również ją zasadzić w swoim domu w doniczce i w ten sposób możemy mieć własną hodowlę bazylii. Warto również dodać, że bazylię możemy zakupić zarówno w postaci świeżego zioła jak i w postaci sproszkowanej przyprawy. Każda z postaci bazylii może mieć dla nas korzystne działanie, aczkolwiek warto postawić na bazylię w jej naturalnym stanie, warto postawić na zioło w doniczce.

Sprawdź również!

goji

Właściwości owoców goji

Jagody goji to popularna nazwa dla owoców krzewów rosnących na terenie Azji. Najczęściej sprzedawane są …

One comment

  1. Bazylię dodaję niemal do każdego posiłku

Dodaj komentarz