Home / Leczenie / Ceny zabiegów chirurgii plastycznej w Polsce i UE
kobieta

Ceny zabiegów chirurgii plastycznej w Polsce i UE

Jeszcze 10 lat temu Polska nie była zbyt cenionym krajem pod względem medycyny estetycznej. Jednak na przestrzeni ostatnich kilku lat wiele się w tym zakresie zmieniło.

W ostatnich latach Polska oferuje bowiem pacjentom z całej UE nie tylko wykwalifikowany personel medyczny, ale też profesjonalnie wyposażone gabinety oraz co nie mniej ważne, bardzo konkurencyjne ceny.

Ceny zabiegów chirurgii plastycznej w Polsce

Jeszcze kilka lat temu ceny operacji plastycznych były bardzo wysokie i pozwolić na nie mogły sobie jedynie gwiazdy kina czy muzyki.  Jednak obecnie koszty zabiegów znacznie spadły i dlatego też decyduje się z nich skorzystać coraz większa liczba kobiet. W Polsce średni koszt operacji plastycznej zawiera się w przedziale od 1 500 do 14 000 złotych, wiele zależy przede wszystkim od rodzaju przeprowadzanego zabiegu.

Przeszczep włosów to koszt od 3 000 do nawet 16 000 złotych, w zależności od wybranej metody. Za korektę nosa trzeba zapłacić średnio 6 000 złotych. Nieco mniej, bo od 2 000 do 3 000 złotych kosztuje powiększenie ust. W tym przypadku efekt nie jest jednak stały i utrzymuje się najczęściej przez kilka miesięcy. Pacjenci decydujący się na lifting twarzy muszą liczyć się z kosztami rzędu 10-15 000 złotych. Wiele zależy od zakresu interwencji chirurgicznej. Korekta uszu to zabieg wiążący się z wydatkiem około 3 000 złotych. Znacznie więcej trzeba zapłacić średnio 8 000 złotych. Tańszym rozwiązaniem jest wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej pacjentki, znacznie droższe są implanty.

Około 10 000 złotych trzeba liczyć też za inne, mniej popularne zabiegi – implanty pośladków, odmładzanie pochwy, plastykę łydek i ud, kosmetykę kolan czy zwężenie kostek. Wysoka cena wynika z małej popularności operacji tego typu.

Ceny zabiegów chirurgii plastycznej w krajach UE

Ceny operacji plastycznych w krajach należących do Unii Europejskiej znajdują się na wysokim poziomie, stałym od kilku lat.  Za poszczególne zabiegi trzeba liczyć od 40 do nawet 80% więcej niż w Polsce. Klasyczna operacja powiększenia piersi to średnio koszt przynajmniej 20 000 tysięcy złotych.  Tak jest m.in. w Anglii czy Francji. Za liposukcję brzucha trzeba zapłacić nawet 15 000 złotych. Ceny są szczególnie wysokie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii czy w krajach skandynawskich.

Nieco lepiej pod tym względem wypadają kraje sąsiadujące  z Polską np. Węgry czy Czechy. U naszych zachodnich sąsiadów za operację powiększenia piersi trzeba zapłacić około 12 – 13 000 tysięcy złotych, a za korektę nosa średnio 6 000 złotych. Plastyka brzucha to koszt rzędu 8 000 – 9 000 złotych, a korekta powiek 3 5000 złotych. W przypadku korekty zmarszczek przy pomocy kwasy hialuronowego trzeba przygotować się na wydatek od 1 000 do 2 000 złotych w zależności od zakresu przeprowadzanego zabiegu.

Polska na tle Unii Europejskiej

Coraz więcej obcokrajowców decyduje się na przeprowadzenie operacji chirurgii plastycznej w Polsce. Najważniejszym czynnikiem w tym przypadku jest cena. W Polsce każdy zabieg jest bowiem niemal o 40% tańszy niż w innych państwa Unii Europejskiej.  Niekiedy różnice sięgają nawet 80%.  Poza tym polskie kliniki nie odbiegają standardem od tych zachodnich. Nic więc dziwnego, że przyjeżdża do nich coraz więcej pacjentów z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii.

Największą popularnością cieszy się niezmiennie procedura zmniejszania oraz powiększania piersi. W Wielkiej Brytanii czy Irlandii za taką operację trzeba zapłacić niemal 20 000 złotych, w Polsce jest to koszt około 8 000 złotych. Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych operacji zajmują liposukcja, korekta uszu, nosa czy powiek oraz lifting twarzy. Ceny liposukcji dźwiękowej w Polsce zaczynają się już od 2 000 złotych. Liposukcja brzucha to koszt od 3 000 do 7 000 złotych. W innych krajach UE koszty tych zabiegów są nawet o 50% wyższe. Nieco gorzej Polska wypada na tle Czech, Słowacji czy Węgier, gdzie ceny operacji plastycznych stoją na zbliżonym lub nawet nieco niższym poziomie.

Ceny operacji plastycznych na przestrzeni ostatnich 10 lat

Jeszcze 10 lat temu operacje plastyczne były bardzo drogie. Pozwolić sobie na nie mogli jedynie nieliczni. Najczęściej decydowały się na nie gwiazdy filmu czy estrady. Sytuacja ta jednak z roku na rok coraz bardziej się poprawia. Obecnie ceny stoją już na znacznie niższym poziomie, co wpłynęło na wzrost popularności różnego rodzaju operacji plastycznych. Niektóre z nich wykonywane są ze względów czysto estetycznych, a inne mają również wskazania natury zdrowotnej.

W najbliższych latach tendencja spadkowa powinna się utrzymać. Wpływ na to ma przede wszystkim rosnąca liczba profesjonalnych klinik medycyny estetycznej oraz specjalistów w tej dziedzinie. W Polsce funkcjonuje coraz większa liczna szkół wyższych, które kształcą specjalistów w zakresie chirurgii plastycznej. W kolejnych latach prawdopodobnie nastąpi jeszcze większy wzrost popularności tej dziedziny nauki, co przełoży się w efekcie końcowym na jeszcze niższe ceny zabiegów chirurgicznych.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz