Home / Leczenie / Czym różnią się zabiegi małoinwazyjne od tradycyjnych operacji kręgosłupa?
kręgosłup

Czym różnią się zabiegi małoinwazyjne od tradycyjnych operacji kręgosłupa?

Bóle pleców często są spowodowane siedzącym trybem życia, stojącą pracą, dużym wysiłkiem fizycznym. Niejednokrotnie bóle kończą się operacjami. Na szczęście w ciągu ostatnich lat powstało wiele klinik i szpitali, które poza operacjami na bolący kręgosłup oferują także zabiegi małoinwazyjne. Czym różni się więc małoinwazyjny zabieg pleców od operacji? Kto może z niego skorzystać i gdzie się udać w celu zbadania?

Ból pleców – co najpierw?

Aby w ogóle zakwalifikować się do wykonywania jakichkolwiek zabiegów, konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań. Mają one na celu ustalić przyczyny bólu, doprecyzować miejsce, zbadać cały organizm i ustalić, czy i jaki zabieg jest konieczny. W przypadku kręgosłupa do badań takich zalicza się głównie prześwietlenie rentgenowski, czasem rezonans magnetyczny i obowiązkowe badanie krwi. Kręgosłup jest podporną całego naszego ciała, więc jakiekolwiek nieprawidłowiości i nawet drobne uciążliwe bóle powinny zwrócić naszą uwagę. Pierwsze kroki kierujemy do lekarza rodzinnego, on zleca wizytę u specjalisty a dopiero specjalista zlecić może pobyt w szpitalu, który zakończyć może operacja kręgosłupa, lub inny zabieg. Nie wolno ignorować pojawiających się oznak, ponieważ ból ten może być oznaką wielu problemów i bywa także, że im dłużej zwlekamy, tylko trudniejsze i dłuższej jest leczenie.

Małoinwazyjny zabieg pleców konta operacja kręgosłupa

Przygotowania do operacji wymagają często od pacjenta wielodniowych przygotowań i wielotygodniowej rekonwalescencji. Czasami wystarczy podanie znieczulenia miejscowego, innym razem konieczna jest narkoza. Nic dziwnego, że wielu z nas boi się operacji. Kliniki prywatne wprowadzają szereg innowacji w związku z leczeniem bólów pleców, czy ogólnie kręgosłupa. Na czym polega małoinwazyjność zabiegów? Otóż są to zabiegi wykorzystujące endoskopową metodę joimax, pozwalającą na operowanie kręgosłupa bez naruszenia mięśni i więzadeł przykręgosłupowych. Metoda ta może być stosowana w obrębie części lędźwiowej kręgosłupa i części piersiowej w tym dyskopatii i stenoz nerwowych. Metody te sprawiają, że pacjenci są narażeni na minimalną utratę krwi, dużo mniejsze dolegliwości bólowe w trakcie i po zbiegu oraz większy komfort i krótsze leczenie.

Zalety zabiegów małoinwazyjnych

Najnowocześniejsze techniki leczenie i operowania sprawiają, że pacjent wraca do aktywności nawet już po 24 godzinach od zabiegu. W przypadku operacji jest to niemożliwe i wręcz niewskazane. Nienaruszone więzadła i mięśnie nie bolą, dzięki czemu pacjent nie musi przyjmować leków i środków przeciwbólowych na kilka dób po operacji. Wszystko to przekłada się na krótkotrwały pobyt w szpitalu i bardzo szybką rehabilitację. Ponadto mała utrata krwi to także większe bezpieczeństwo podczas samej operacji, ryzyko wykrwawienia spada do minimum. Daje to również bardzo dużo nowych możliwości dla osób, które z racji wieku bądź przebytych operacji nie mogą być poddawani operacjom otwartym.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz