Home / Zdrowie kobiety / Depilacja – najlepsze metody
depilacja

Depilacja – najlepsze metody

Gładka i przyjemna w dotyku skóra jest uważana za estetyczną i zadbaną. Taką opinią cieszyła się już w starożytności – w antycznej Grecji kobiety wypalały niechciane włoski płomykiem lampki oliwnej, a w antycznym Rzymie do depilacji używały pumeksu. Obecnie panie mają dostęp do szeregu nowoczesnych zabiegów, które pozwalają na pozbycie się owłosienia z takich części ciała jak twarz, ramiona, bikini nogi czy pachy. Które z nich cieszą się największą popularnością? Poznaj najskuteczniejsze i najlepsze metody depilacji.

Elektroliza włosów

Elektroliza włosów to innowacyjna metoda depilacji, w której stosuje się działanie prądu stałego. Jest to jedyny sposób usuwania owłosienia, którego rezultaty zostały potwierdzone naukowo przez FDA (Amerykańską Agencję Żywności i Leków). Ze względu na wysoką skuteczność, zabieg ten poleca się szczególnie osobom cierpiącym na hirsutyzm (problem nadmiernego owłosienia związany z zaburzeniami w produkcji hormonów), co wcale nie wyklucza stosowania elektrolizy jako zwykłej metody depilacji, przy braku jakichkolwiek zaburzeń.

W tej metodzie prąd przechodzi przez specjalną końcówkę z cienką igłą, dzięki czemu działa on bezpośrednio na każdy mieszek włosowy z osobna. W efekcie elektrolizę uważa się za jedną z najbardziej precyzyjnym metod depilacji. Czasochłonność tego zabiegu sprawia jednak, że sprawdza się on najlepiej na małych powierzchniach ciała. W celu osiągnięcia jak największej efektywności, sugeruje się powtórzenie zabiegu kilka do kilkunastu razy, w odstępach co 3-4 tygodnie.

Wosk

Depilacja woskiem to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia. Jej skuteczność polega na tym, że przy wykonywaniu jej regularnie, włoski stają się coraz cieńsze i coraz delikatniejsze, przez co są coraz mniej widoczne. W tej metodzie depilacji włos jest usuwany w całości, razem z korzeniem, co wpływa na spowolnienie odrastania owłosienia.

Depilacja woskiem ma też podobne właściwości do peelingu, ponieważ podczas usuwania wosku z ciała, pozbywamy się również warstwy martwego naskórka. W ten sposób skóra staje się gładka i jest bardzo przyjemna w dotyku. Efekty tej metody utrzymują się około 4 tygodnie.

Pasta cukrowa

O wiele mniej bolesną metodą niż depilacja woskiem jest depilacja cukrowa, w której stosuje się specjalną pastę. Warto wiedzieć, że pasta cukrowa to produkt bardzo delikatny, dlatego też nie podrażnia skóry. Z tego względu zabieg ten polecany jest osobom z takimi problemami jak bardzo wrażliwa skóra, skóra naczynkowa czy żylaki. Dodatkowo, pasta cukrowa to produkt naturalny, który nie zawiera parabenów i sztucznych barwników. Podobnie jak wosk, usuwa niechciane włoski wraz z cebulkami. Efekty zabiegu utrzymują się około 4-6 tygodni.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Stosowana przy niej wiązka lasera głęboko wnika w skórę i powoduje zniszczenie mieszków włosowych. Zabieg jest komfortowy i niemal bezbolesny oraz nie powoduje podrażnień. Zaleca się go szczególnie osobom z mocnym i ciemnym owłosieniem, a także z problemami wrastających włosków, nadmiernego owłosienia oraz z problemami naczyniowymi. Więcej informacji uzyskasz tutaj – http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowe-usuwanie-nadmiernego-owlosienia

Metoda nie powoduje oparzeń ani uszkodzeń skóry, gdyż stosuje się w niej laser, który chłodzi skórę w trakcie depilacji. Laser jest też metoda trwałego usuwania owłosienia, jednak aby uzyskać wymarzone efekty sugeruje się powtórzenie zabiegu od 3-6 razy, w odstępach od 4-12 tygodni.

 

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz