Home / Zdrowie kobiety / Discovery Pico – likwidator skaz
kobieta

Discovery Pico – likwidator skaz

Podobno młodość ma swoje prawa. Prawo do zabawy, błędów, pierwszych miłości i zawodów. Młodość to jednak również czas, gdy hormony mocno dają znać skórze. Istnieje wiele sposobów walki z trądzikiem, w przypadku poważniejszych problemów warto udać się do dermatologa, który zleci szczegółowe badania i dopasuje terapię do indywidualnych potrzeb. Lekarze są w stanie poradzić sobie nawet z najcięższymi przypadkami trądziku, jednak po terapii często pozostają blizny. Wówczas ratunkiem jest zabieg laserem.

Usuwanie blizn laserem

Laser Discovery Pico to jeden z najnowocześniejszych laserów pracujących w technologii pikosekundowej. Efekty jego działania można osiągnąć już w trakcie paru zabiegów, co stawia go wyżej od starszej technologii Q-Switched. Ponadto laser Discovery Pico nie pozostawia blizn. W zabiegu wykorzystane zostaje neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o podwójnej długości fali. Laser emituje fale o długości 1064 nm i 532 nm w technologii Quanta Pico-Boost. Umożliwia to pracę w trybie pikosekundowym. Z medycznego punktu widzenia działanie wiązki laserowej zapewnia precyzyjną metodę dotarcia do uszkodzonej tkanki. Discovery Pico uruchamia naturalne procesy regeneracji skóry. Działając ultrakrótkim impulsem, zapewnione jest skuteczne pobudzenie włókien kolagenowych rewitalizujących skórę, przy czym terapia nie niesie za sobą żadnego ryzyka (np. przegrzanie, oparzenie) – jest całkowicie bezpieczna. Discovery Pico to niezawodny sposób na całkowite pozbycie się blizn, tatuaży czy przebarwień.

Usuwanie tatuaży z Discovery Pico

Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Miracki, którzy w swojej pracy wykorzystują laser Discovery Pico, jakie są inne możliwości zastosowania urządzenia. Okazuje się, że doskonale radzi ono sobie na przykład z usuwaniem tatuaży. Według profesjonalistów, w porównaniu z innymi technologiami, parametry energii dostarczanej w pigment przy użyciu Discovery Pico pozwalają rozbić cząsteczki tuszu na znacznie mniejsze elementy. Ta różnica ma duże znaczenie, ponieważ im mniejsza jest cząstka pigmentu, tym łatwiejsza staje się do usunięcia dla układu limfatycznego organizmu.

Wskazania do użycia lasera Discovery Pico

Laser Discovery Pico to urządzenie wszechstronne, które można wykorzystać do usuwania wielu problemów, a mianowicie:

  • usuwanie tatuażu, w tym również tatuażu kolorowego,
  • likwidacja makijażu permanentnego,
  • kompleksowe odmłodzenie skóry,
  • usuwanie rozstępów,
  • likwidacja blizn,
  • usuwanie blizn potrądzikowych,
  • redukcja przebarwień.

Jak wygląda zabieg usuwania blizn?

Profesjonalista, przeprowadzający zabieg, przesuwa głowicę lasera po obszarze poddanym terapii. Ważne, aby głowica była dobrana do indywidualnych potrzeb skóry i wskazań leczenia. Czas zabiegu jest uzależniony od głębokości zmian, planowanego efektu i wielkości obszaru poddanego terapii. Lekarze, dla zmniejszenia bólu oraz uniknięcia ryzyka poparzenia, chłodzą skórę w trakcie zabiegu strumieniem zimnego powietrza. Zabieg trwa od kilku do dwudziestu-dwudziestu pięciu minut.

Na wszelkie pytania dotyczące zabiegów laserem Discovery Pico odpowiedzą eksperci Kliniki Miracki, z którymi można skontaktować się osobiście, przez stronę internetową lub telefonicznie.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz