Home / Zdrowie / Dlaczego warto iść do ortodonty?
stomatolog

Dlaczego warto iść do ortodonty?

Piękny uśmiech i proste zęby to marzenie wielu osób. Bardzo często nasze uzębienie prezentuje się całkiem odmiennie. Wystąpienie wad zgryzu w głównej mierze to przyczyna genów lub nieprawidłowych nawyków. Wiele osób boryka się z wątpliwościami dotyczącymi leczenia ortodontycznego. To jednak krok w stronę pięknego uśmiechu i przede wszystkim zdrowia. Bardzo często odwlekamy wizytę u ortodonty nie widząc w tym korzyści dla naszego zdrowia i ciała. Stomatologia poczyniła duże postępy w ostatnich latach i praktycznie każdemu daje szansę na piękny i zdrowy zgryz.

Dlaczego warto wyprostować zęby?

Założenie aparatu ortodontycznego poprawi nie tylko estetykę, ale zapobiegnie również rozwojowi chorób jamy ustnej. Okazuje się bowiem, że nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do problemów z żuciem i gryzieniem, nieprawidłowego ułożenia żuchwy i szczęki, uszkodzenia policzków czy schorzeń przyzębia. Brak leczenia może oznacza również częstszy rozwój próchnicy lub szybsze ścieranie zębów. Aparat ortodontyczny zapewni efektywne leczenie i wspomoże zachowanie prawidłowej funkcji żucia. Leczenie wspomoże także prawidłowe napięcie mięśni. Nieprawidłowy zgryz może przyczynić się do zapadnięcia tkanek miękkich policzków, co uwydatnia zmarszczki. Noszenie aparatu bywa uciążliwe tylko przez kilka dni. Organizm bardzo szybko przyzwyczai się do nowej sytuacji. Ortodontica.pl – dobry ortodonta Kraków zapewni duży wybór aparatów ortodontycznych, które można dopasować do schorzenia pacjenta.

Zalety zdrowego uśmiechu

Wiadome jest, że wady zgryzu mogą powodować kompleksy. Statystyki pokazują również, że osoby z ładnym uśmiechem mają łatwiej w życiu, ponieważ są bardziej pewne siebie. Dodatkowa zaleta to lepsze samopoczucie i łatwiejsze podejmowanie wyzwań w życiu. Do medycznych zalet zaliczymy na pewno uniknięcie poważniejszych chorób oraz brak utrudnień w codziennym spożywaniu posiłków. Leczenie ortodontyczne jest skierowane także dla osób dorosłych. Leczenie może trwać u nich nieco dłużej, ponieważ wyróżniają się lepszym uwapnieniem kości. Efekty leczenia będą jednak widoczne i znacznie wpłyną na jakość życia pacjenta.

Nie warto zwlekać z wizytą

Najgorsze rozwiązanie to odwlekanie z nieskończoność wizyty u ortodonty. Narastać będzie frustracja dotycząca wad zgryzu i pacjent będzie coraz bardziej odczuwał skutki tego problemu. Okazuje się, że im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej. Czas odgrywa dość dużą rolę, ponieważ szybka reakcja oznacza mniej inwazyjne leczenie. Wiele wad zgryzu nie musi od razu oznaczać noszenia aparatu ortodontycznego. Niektóre wady można bowiem usunąć stosując inne metody leczenia.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz