Home / Leczenie / Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?
lekarze

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?

Aparaty na zęby kilka lat temu zaczęły się cieszyć olbrzymią popularnością i nic nie wskazuje na to, żeby ta moda miała szybko minąć. Wszystko dlatego, że ich noszenie ma wiele pozytywnych skutków. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego możemy się cieszyć pięknym uśmiechem i równymi zębami. Jednak tak naprawdę korzyści jest znacznie więcej. Dlaczego więc warto zdecydować się na noszenie aparatu ortodontycznego.

Aparat ortodontyczny poprawia nasz wygląd

Głównym powodem, dla którego decydujemy się nosić aparat ortodontyczny jest poprawa krzywego zgryzu. W końcu każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu i równych, białych zębach. Jednak to niejedyne pozytywne zmiany, które dokonują się pod wpływem noszenia aparatu ortodontycznego. Poprawa stanu zębów sprawia, że zmieniają się także proporcje i rysy naszej twarzy. W dodatku usta i policzki stają się pełniejsze, dzięki temu lepiej się prezentujemy. Z tego wynika, że pod wpływem aparatu ortodontycznego zyskujemy bardziej młodzieńczy wygląd bez skomplikowanych i bolesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Noszenie aparatu na zęby ma ogromny wpływ na nasze zdrowie

Do ortodonty wybieramy się głównie po to, aby poprawić nasz wygląd. Zapominamy jednak, że aparat na zęby powinno się nosić również ze względów medycznych. Krzywy zgryz może powodować wiele problemów, o których nie wszyscy wiedzą. Jak wskazują lekarze noszenie aparatu ortodontycznego może wyeliminować wiele poważnych dolegliwości. Przede wszystkim proste zęby łatwiej doczyścić i usunąć z nich kamień, a także resztki niestrawionego pokarmu. Zgodnie z zaleceniami lekarzy aparat ortodontyczny może również być pomocny w czasie walki z próchnicą i chorobami przyzębia. Z danych medycznych wynika też, że krzywe zęby mogą się o siebie ocierać, a to powoduje kolejne ubytki. Takie zjawisko często również prowadzi do poważniejszych schorzeń, którym możemy zapobiec dzięki aparatowi ortodontycznemu. Dlatego warto wybrać się np. do dr n. med. Magdalena Durka-Zając – ortodonty w Szczecinie pracującej w  orto-magic.eu i sprawdzić, jaki jest stan naszego uzębienia.

Noszenie aparatu na zęby zapobiega powstawaniu wielu poważnych schorzeń

Jak już wspomnieliśmy, krzywe uzębienie bywa nie tylko przyczyną problemów z zębami, ale również poważniejszych schorzeń. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że wpływa on na działanie całego organizmu. Z danych medycznych wynika, że krzywy zgryz bardzo często wpływa negatywnie na pracę stawów skroniowo-żuchwowych. Dlatego osoby, które mają problemy z zębami mogą również skarżyć się na bóle głowy, karku oraz pleców. W dodatku jak wskazują lekarze bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą przedostać się przez chore zęby do układu krwionośnego. To powoduje uszkodzenie zastawek, a także miażdżycę lub chorobę niedokrwienną serca. Krzywe zęby mogą również powodować problemy z trawieniem, co łączy się z różnymi chorobami układu pokarmowego. Dlatego bardzo ważne jest wykrycie nieprawidłowości zgryzu i ich wyleczenie, ponieważ ładne zęby nie tylko pozytywnie wpłyną na nasz wygląd, ale też zdrowie.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz