Home / Zdrowie / Domowe sposoby na skurcze mięśni
skurcze

Domowe sposoby na skurcze mięśni

Skurcze mięśni to często dolegliwość wielu z nas powodowana przez brak aktywności fizycznej, zaburzenia w gospodarce kwasowo-zasadowej organizmu czy też duże zmęczenie, również po intensywnych treningach. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na regularne wizyty u masażysty czy fizjoterapeuty, który zajmie się naszymi dolegliwościami. Brak czasu jest również najczęstszym powodem, dla którego trudno znaleźć w planie dnia miejsce na regularną aktywność fizyczną. Jakie są więc domowe sposoby na skurcze mięśni, jak zapobiegać tym dolegliwościom i jak można sobie z nimi radzić, używając nowoczesnych technologii?

Jakie skurcze mięśni są najczęstsze i czym są spowodowane?

Do najczęściej odczuwanych skurczów mięśni ciała należą bóle w łydkach i nogach, zdarzające się sportowcom, ale i kobietom w ciąży. Spowodowane są one najczęściej zaciskaniem się włókien mięśniowych, przez co twardnieje mięsień strzałkowy i brzuchaty. Przyczyną pojawiania się takich dolegliwości może być brak jonów sodu, potasu, wapnia oraz magnezu wypłukiwanych np. przez częste picie kawy, niewłaściwa dieta czy brak wystarczającego nawodnienia organizmu. Poza doraźnymi sposobami na skurcze mięśni, jak uważniejsza i bardziej zbilansowana dieta, odpoczywanie z nogami uniesionymi do góry czy stosowanie żelów i maści przeciwbólowych, warto do swojej codziennej rutyny włączyć również regularne masaże, które możemy w wygodny sposób wykonywać w domu.

Urządzenia do masażu domowego

Sprawdzona metoda na skurcze mięśni to regularne zabiegi z użyciem masażera wibracyjnego MediGun. Może on skutecznie zastąpić wizyty u masażysty czy fizjoterapeuty, dzięki wykorzystaniu techniki masażu ostukującego w codziennej pielęgnacji. MediGun dzięki zastosowaniu 3-stopniowej regulacji prędkości, a także wyposażeniu go w cztery wymienne głowice, pozwala na wykonanie masażu na wszystkich grupach mięśni i stawów naszego ciała, poprawiając znacznie ich ruchomość, usuwając dolegliwości bólowe oraz sztywność. Wymienne głowice o różnym kształcie umożliwiają wykonanie kompleksowego masażu całego ciała na przykład po intensywnym treningu sportowym, przyczyniając się znacznie do zmniejszenia zakwasów. Zestaw MediGun to także praktyczne urządzenie dla osób, które chcą zadbać o ładne modelowanie sylwetki, w takich partiach ciała jak uda czy pośladki. Regularne wykonywanie zabiegów masujących poprawia bowiem ukrwienie skóry, przez co staje się ona bardziej gładka i elastyczna, a także pozwala na skuteczną walkę z dokuczliwym cellulitem u kobiet.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz