Home / Zdrowie / Dowiedz się jak wygląda masaż odcinka lędźwiowego
masaż odcinka lędźwiowego

Dowiedz się jak wygląda masaż odcinka lędźwiowego

Masaż odcinka lędźwiowego to jeden z bardziej popularnych masaży wykonywanych w salonach masażu i gabinetach fizjoterapii. Przez siedzący tryb życia, dużo stresów czy pracę zdalną jesteśmy zmuszeni do przebywania w niefizjologicznych pozycjach przez większość dnia. Niewiele osób wie, że nasze kości, stawy i mięśnie są stworzone do ruchu i najgorzej czują się właśnie, gdy siedzimy. Jest to dla nas najmniej wygodna pozycja. Przy przyjmowaniu tej właśnie pozycji zazwyczaj najbardziej cierpi nasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dlaczego?

Bardzo często krzesła na których siedzimy nie są przystosowane do naszych potrzeb. Są za niskie lub zbyt wysokie, mają nieergonomiczne oparcia i zagłówki. Ponadto nasza pozycja pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Zaczynając od stóp schowanych pod krzesło, przez założenie nogi na nogę, po zbyt płytkie najczęściej siedzenie i ciągłe zaokrąglanie odcinka lędźwiowego.

Jak wygląda masaż odcinka lędźwiowego kręgosłupa?

Zacznijmy od tego, że zazwyczaj masaż odcinka lędźwiowego to część całego masażu. Rzadko zdarza się, że masażyści czy fizjoterapeuci wykonują masaż jedynie tego odcinka. Dlaczego? Zazwyczaj problem z odcinkiem lędźwiowym i jego ból jest spowodowany wieloma czynnikami, pochodzącymi między innymi z kończyn dolnych, pośladków czy odcinka szyjnego kręgosłupa. Dlatego nawet jeśli umawiasz się i zgłaszasz podczas rejestracji, że boli Cię odcinek lędźwiowy musisz nastawić się na to i przygotować, że nie tylko on będzie masowany.

Właśnie, jeśli chodzi o masaż to zazwyczaj, gdy wybieracie się na terapeutyczny masaż to musicie uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze takie masaże nie należą do najprzyjemniejszych. Fizjoterapeuci i masażyści chcąc pozbyć się u Was nadmiernych napięć wykorzystują często różnorodne techniki masażu, ale też uciski punktów spustowych czy pomagają dobrać Wam ćwiczenia, które wzmocnią i rozciągną konkretne partie mięśniowe.

Gdzie najlepiej wybrać się na masaż?

Jeśli ma to być masaż relaksacyjny, najlepiej udać się do dobrego salonu masażu. Takie salony specjalizują się najczęściej w odprężających masażach relaksacyjnych. Do wyboru bardzo często macie różnego rodzaju masaże. Między innymi jest to masaż gorącą świecą, masaż gorącymi kamieniami czy miodem. Jeśli jednak chcecie pozbyć się bólu lub Wasz ból nie pozwala Wam na normalne funkcjonowanie koniecznie wybierzcie się do fizjoterapeuty. Być może przy takiej wizycie wyjdzie, że potrzebujecie zrobić sobie jakieś dodatkowe badania. Jednak w tej kwestii najlepiej pokieruje Was specjalista.

U fizjoterapeuty możecie liczyć na kompleksową diagnozę i celowaną terapię. Ponadto fizjoterapeuta zajmie się nie tylko miejscem bólowym, a postara się odkryć przyczynę bólu i pracować tak aby się jej pozbyć. Jeśli więc liczycie na relaks wybierzcie salon masażu, jeśli jednak chcecie pozbyć się bólu udajcie się do dobrego fizjoterapeuty na konsultację i terapię manualną. Dzięki temu w każdym z przypadków będziecie zadowoleni.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz