Home / Zdrowie kobiety / Emolienty do włosów uzupełnieniem twojej pielęgnacji
uroda

Emolienty do włosów uzupełnieniem twojej pielęgnacji

Zazwyczaj pamiętamy o tym, aby zadbać o skórę. Staramy się, aby nie była przesuszona i podrażniona. W tym celu, oprócz balsamów i oliwki, najczęściej korzystamy z dobrodziejstw emolientów. A co z włosami? Jak działają na nie emolienty do włosów? Dla kogo przeznaczony jest ten kosmetyk?

Aby zrozumieć działanie emolientów do włosów, powinno się w pierwszej kolejności wiedzieć jak zbudowane są włosy. Głównym ich składnikiem jest woda, to od niej zależy dobra, lub zła kondycja włosa. Jeżeli jest jej zbyt mało, wówczas włosy stają się łamliwe, szorstkie, puszą się. Wody we włosach jest mniej, kiedy poddawane są zabiegom fryzjerskim m.in. prostowaniu, farbowaniu. Dzieje się tak, gdyż ilość naturalnej odżywki do włosów (sebum) zostaje naruszona. A oprócz tego uszkodzony zostaje płaszcz lipidowy włosa.  Tu z pomocą przychodzą emolienty.

Emolienty do włosów – jak to działa?

Emolienty do włosów, to one odbudowują otoczkę chroniącą włosy przed utratą wody, tworzą ochronny film. Nie tylko chronią włosy, ale też pielęgnują je. Włosy stają się bardziej miękkie i elastyczne, a ponadto łatwiej się rozczesują. Problemy z elektryzowaniem i puszeniem się włosów odchodzą w niepamięć.

Emolienty do włosów zawierają m.in. składniki naturalnie występujące we włóknach włosów. Jest to na przykład aminokwas L-arginina, który niezbędny jest w podczas odbudowy włosów. To on odżywia cebulki włosów, a ponadto wpływa na stymulacje komórek, od których zależy tworzenie się łodyg włosów. W emolientach do włosów zawarty jest także kompleks aminokwasów Hydrotriticum WAA®, który nawilża skórę, przenika w strukturę włosa, regenerując ją jednocześnie.

Jakich emolientów do włosów należy unikać?

Nie każdy produkt emolientowy jest odpowiedni dla naszych włosów. Dlatego warto przyjrzeć się dokładnie, co zawiera jego skład. Niekorzystne działanie na włosy mają kosmetyki, które w swoim składzie zawierają sztuczne barwniki, aromaty, substancje spieniające. Istnieje duża szansa, że osoby z bardziej wrażliwą skórą odczują ich niekorzystne działanie. Warto tu zainteresować się kosmetykami z emolientami dla dzieci, ponieważ zwykle są łagodniejsze i nie zawierają mniej składników wywołujących alergie.

Jak stosować emolienty do włosów?

Emolienty do włosów można stosować podczas każdego mycia włosów. Warto jednak mieć na uwadze to, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku. Włosy potraktowane zbyt dużą ilością emolientu tracą swoją objętość, wyglądają tak, jakby były przetłuszczone. Aby pozbyć się nadmiernej ilości tego produktu, warto umyć włosy szamponem oczyszczającym. Zabieg ten należy wykonać minimum raz w tygodniu.

Źródło: https://www.eloderm.pl/artykul/22,emolienty-dlaczego-warto-stosowac-je-u-doroslych.html

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz