Home / Zdrowie kobiety / Enlighten – najnowocześniejszy laser w medycynie estetycznej
kobieta

Enlighten – najnowocześniejszy laser w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, ponieważ oferuje nowe i skuteczniejsze zabiegi. Dzięki temu można pozbyć się niechcianych tatuaży, makijażu permanentnego, przebarwień, rozstępów, a nawet blizn. Wybryki młodości, np. tatuaże, nie zawsze pasują do nas w starszym wieku, gdy mamy pracę i rodzinę albo zmieniły się nasze poglądy i dany tatuaż już nie odzwierciedla naszych myśli. Jeśli chodzi o możliwość ich usunięcia, to bardzo dobrze sprawdzi się laser Enlighten, który dostępny jest m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oraz Częstochowie. Kiedy na rynek wkroczyły lasery pikosekundowe, to właśnie one całkowicie odmieniły oblicze laseroterapii. Enlighten pozwala nie tylko na skuteczny i bezpieczny zabieg, lecz także skrócenie całej procedury zabiegowej, jak i okresu rekonwalescencji.

Efekty, które zachwycają

Ilość zabiegów, np. w celu usunięcia przebarwień, tatuaży czy blizn, uzależniona jest od rodzaju przebarwień oraz typu cery pacjenta. Zabieg z użyciem lasera Enlighten można wykonać przy takich wskazaniach, jak:

  • makijaż permanentny,
  • tatuaże czarne i kolorowe,
  • przebarwienia powierzchowne i głębokie,
  • łagodne zmiany barwnikowe,
  • blizny oraz przebudowa skóry,
  • rozstępy.

Dzięki zabiegowi z użyciem tego lasera można pozbyć się uporczywych tatuaży, makijażu permanentnego czy też rozjaśnić przebarwienia oraz blizny.

Jak wygląda zabieg Enlighten oraz proces rekonwalescencji?

Laser Enlighten to laser o wielu długościach fal. Wyposażony jest również w końcówkę frakcyjną, a poprzez to zwiększa głębokość działania, ale też poprawia efekty zabiegu. Pracuje w technologii pikosekundowej oraz nanosekundowej. Do tego to pierwszy i zarazem jedyny system z podwójną wiązką laserową, czyli 1 064 nm + 532 nm. Dzięki temu można osiągnąć bardzo dobre rezultaty, szczególnie w usuwaniu tatuaży. Warto tutaj zaznaczyć, że Enlighten wykorzystuje bardzo krótkie, pikosekundowe impulsy lasera o dużej mocy, które bardzo szybko, ale też skutecznie rozbijają cząsteczki barwnika w takim tatuażu. Jeśli chodzi o pikosekundę, jest to jednobilionowa część sekundy, a do tego jest aż 100 razy krótsza od nanosekundy, która była stosowana w starszych wersjach laserów do usuwania tatuaży.

W tak krótkim czasie zostaje aplikowana energia, która wywołuje zjawisko fotomechaniczne, czyli prowadzi do powstawania fali uderzeniowej, która w sposób mechaniczny rozbija cząsteczki barwnika na mniejsze elementy, a te następnie mogą być pochłonięte, a później wydalone przez organizm podczas naturalnych procesów fizjologicznych. Dzięki temu, że stosuje się różne długości fali tego lasera, możliwe jest penetrowanie skóry na różnych głębokościach.

Wykonanie zabiegu metodą laserową Enlighten pozwala na praktycznie natychmiastowy powrót do wykonywania codziennych czynności. Oczywiście znaczenie ma tutaj ochrona skóry przed promieniami UV, a także stosowanie preparatów zarówno łagodzących, jak i nawilżających skórę. Jeśli zabieg był wykonywany na przebarwienia i odnowę skóry, to może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, które utrzymują się bardzo krótko.

Zabieg laserem Enlighten niestety nie może być wykonany u każdego, gdyż przeciwwskazaniem są infekcje skóry w miejscu działania lasera, występowanie opalenizny albo opalanie się w ciągu dwóch tygodni przed zabiegiem, a także przyjmowanie leków fotouczulających oraz nadwrażliwość na światło.

Dzięki temu laserowi medycyna estetyczna poszła naprzód, a zabiegi nim wykonywane dają naprawdę zadowalające efekty. Można go stosować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, dla których liczy się nie tylko dobry efekt, lecz także skuteczność i bezpieczeństwo.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz