Home / Zdrowie kobiety / Ginekologia plastyczna – fanaberia czy sposób na młodość
kobieta

Ginekologia plastyczna – fanaberia czy sposób na młodość

Medycyna estetyczna to dziedzina, która jest dość często wykorzystywana przez pacjentów. Powiększanie piersi, ust lub usuwanie zmarszczek to dość powszechnie wykonywane zabiegi. Medycyna estetyczna dotycząca narządów intymnych jest jednak tematem tabu. Wiele osób uważa, że to fanaberia, która nie jest potrzebna.

Ginekologia plastyczna: czym jest?

Pierwsze skojarzenie dotyczące tego pojęcia to zabiegi umożliwiające poprawienie wyglądu narządów intymnych. Jednak to tylko niewielki procent zabiegów wykonywanych przez ginekologię plastyczną. To dział medycyny, który pomaga kobietom pozbyć się dolegliwości okolic intymnych i poprawić ich komfort życia. Zabiegi te są wykonywane od dawna, a z zabiegów korzysta coraz więcej kobiet, przyznaje dr n.med. Marcin Nylec specjalista ginekologii plastycznej i estetycznej. Z wiekiem zmieniają się także okolice intymne kobiet, ponieważ tkanki krocza i pochwy tracą swoją elastyczność.

Zabiegi ginekologii plastycznej

Przeprowadzone zabiegi przyczyniają się do zmniejszenia bólu i znacznej poprawy samopoczucia fizycznego. Poprzez korygowanie anatomii kobiet można leczyć ich dolegliwości. Leczenie defektów anatomii pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych odczuć oraz infekcji. Operacje wykonywane przez ginekologów plastycznych odbywają się w obrębie narządu rodnego. Zabiegi polegają na nacinaniu, formowaniu i zszyciu tkanki. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest plastyka pochwy. Zabieg wykonuje się w celu usunięcia rozluźnienia pochwy spowodowanej przez porody i inne zabiegi. Częste są także operacje krocza mające na celu poprawienie zrośnięcia się krocza po porodzie. U niektórych kobiet wykonuje się odtwarzanie błony dziewiczej, które związane jest z pobudkami religijnymi. Kobiety często decydują się na korektę warg sromowych, które przez przerost powodują ból. Po porodzie czasem wykonuje się plastykę szyjki macicy, która uległa obniżeniu lub deformacji.

Ginekologia plastyczna: dla kogo?

Pierwszą grupą kobiet, która poddaje się zabiegom, są kobiety, u których wystąpiły uszkodzenia narządów intymnych. Mogą to być uszkodzenia powstałe na skutek porodu, uszkodzeń mechanicznych lub gwałtu. Uszkodzone narządy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie i zachowanie higieny. Ginekologia oferuje zabiegi mające na celu odmłodzenie i uelastycznienie mięśni pochwy. Drugą grupą kobiet są osoby zbyt hojnie wyposażone przez naturę. Przerost warg sromowych powoduje dyskomfort podczas stosunków intymnych i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Kobiece narządy są wtedy bardziej podatne na otarcia i uszkodzenia. Ten problem można rozwiązać dzięki pomniejszeniu warg sromowych. Trzeba grupa to kobiety wybierające zabieg ze względu na brak akceptacji swojego ciała oraz panującą modę. Mowa tutaj o zabiegach mających na celu poprawę wyglądu narządów intymnych lub ich ujędrnieniu.

Pełną ofertę zabiegów ginekologii plastycznej znajdziemy na https://skorna.pl.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz