Home / Leczenie / Implantologia. Co warto wiedzieć?
implant

Implantologia. Co warto wiedzieć?

Ubytki, to najczęstszy problem, z który zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych pacjenci. Jednak najbardziej niepokojąca kwestią jest niekompletność uzębienia. Brak zęba lub nawet kilku może mieć różne podłoże. Zazwyczaj do takiej sytuacji prowadzi usunięcie zęba z powodu rozległego ubytku, którego nie jest się w stanie wyleczyć. Niekiedy może to być spowodowane przewleką chorobą bądź wypadkiem, na skutek którego ząb częściowo lub w całości został utracony. Wówczas z pomocą przychodzi implantologia – jedna z dziedzin stomatologii, dzięki której pacjenci mają szanse na odbudowę struktury uzębienia w jamie ustnej, a tym samym poprawę wizerunku i samopoczucia.

Implantologia jest jedyną metodą, dzięki której można odbudować przy pomocy specjalnych implantów oraz usprawnić tym samym mechanikę narządu żucia. Leczenie tego typu oferuje odzyskanie pięknego uśmiechu oraz poprawę jakości życia. Spożywanie posiłków również nie będzie już problemem.

Na czym polega implantologia?

Obecnie wiedza na temat leczenia przy użyciu implantów jest na bardzo wysokim poziomie, a stosowany sprzęt przez specjalistów zapewnia bezpieczeństwo i efektywność przeprowadzanych zabiegów. Jak sama nazwa wskazuje, implantologia opiera się na odbudowie struktury uzębienia poprzez wszczepianie specjalnych implantów, odpowiednio wcześniej przygotowanych, tak aby pasowały do reszty zębów pacjenta. Implanty wykonuje się z tytanu, jako imitację korzenia zęba. Sposób wprowadzania implanta kwalifikuje się do leczenia bezbolesnego i nie jest skomplikowane. Zabiegi tego typu trwają od 30 do 60 minut i przebiegają dwuetapowo. Po nawierceniu zęba, wprowadza się przygotowany implant, a niewielką ranę zaszywa się. Miejsce, w którym wykonano zabieg oraz sama przyswajalność implantu regeneruje się około 6 tygodni, w czasie których pacjent nie odczuwa bólu. Samo zrośniecie się wszczepu z kością może trwać do dwóch miesięcy.

Od diagnozy do pięknego uśmiechu, czyli jak przebiega leczenie?

Zanim zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu leczenia i wykonanie zabiegu, musi odbyć się pierwsza konsultacja ze specjalistą. W czasie takiej wizyty sprawdzane są predyspozycje pacjenta do zastosowania takiej metody. Ważne jest przebadanie ogólnego stanu zdrowia takiej osoby bądź ewentualnego wpływu chorób przewlekłych, ponadto stomatolog sprawdza stan i higienę jamy ustnej kwalifikując lub oddalając tym samym dany przypadek. Podstawą jest również wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, które daje obraz struktury i stanu kości szczęki. W przypadku gdy pacjent nie posiada przeciwwskazań do zabiegu można rozpocząć leczenie. Samo wprowadzenie implanta odbywa się po wcześniejszym wykonaniu znieczulenia aby pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo. Po niewielkim nawierceniu wprowadza się implant wykonany z tytanu, który po około 2 miesiącach zrasta się z kością i stanowi dla późniejszej odbudowy protetycznej. Gojenie się miejsca w którym nastąpiła ingerencja trwa od 6 do 8 tygodni, a w miejsce wprowadzenia implantu zakłada się specjalną obudowę tymczasową. Stomatolog w następnym etapie musi pobrać wycisk tak, aby dobrać właściwy łącznik protetyczny i wykonać pasującą do reszty uzębienia korony. Końcową fazą jest wzmocnienie korony. Jak po większości zabiegów stomatologicznych, również w przypadku implantologii liczą się systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

Co daje implantologia pacjentowi?

Zabiegom opartym na stosowaniu implantów przypisuje się szczególny cel, którym jest poprawa estetyki uzębienia. Wiele osób borykających się z problemem braków zębów ma dzięki tej metodzie możliwość odzyskania pięknego, naturalnego uśmiechu. Tym samym podnosi się komfort życia. Dzięki tego typu wszczepom istnieje również możliwość stosowania protez. Implanty są bardzo wytrzymałe, sam zabieg ich wprowadzania przebiega bezboleśnie. Decydując się na taki sposób leczenie, pacjenci mogą być pewni, że ich problemy z nieestetycznym wyglądem jamy ustnej oraz problemami typu rozdrabnianie pokarmu szybko odejdą w niepamięć.

Rozwiązania stosowane w gabinetach stomatologicznych.

Jedne z najlepiej sprawdzających się implantów z dożywotnia gwarancją, stosowanych w większości przypadków przez specjalistów z Zakopianka Centrum Stomatologiczne są produkty marki Ankylos Dentsply Friadent. Produkty z tej serii polecane są przez stomatologów ze względu na idealnie dopasowane, stożkowe połączenie, które zabezpiecza przed mikro-ruchami i przedostawaniem się bakterii.
Innymi implantami, które zyskały popularność i przed wszystkim zaufanie pacjentów są implanty Astra Tech odznaczające się szwedzką jakością. Są one przystosowane do każdego typu jamy ustnej, ponieważ można je umieszczać w każdej pozycji. Dodatkowe czynniki wpływają na szybszy i mocniejszy zrost implantu z kością, co jest istotne w okresie rekonwalescencji. Tym samym nie ma obaw, że stan kości może się pogorszyć, albo zmienić owal twarzy.

Trzecim, równie popularnym są implanty Dentum, które dają możliwość doboru implantu do profilu każdego rodzaju zęba. Jest bardzo łatwy do wszczepienia, dzięki czemu nie ma ryzyka błędnie wykonanego zabiegu.

Implantologia to szansa dla wielu osób i dla normalnego życia. Wpływ na estetyczny wygląd w obecnych czasach jest bardzo istotny, dlatego stosowanie implantów to bardzo istotne dokonanie w dziedzinie stomatologii. Zakopianka Centrum Stomatologiczne jako profesjonalny gabinet stomatologiczny w Krakowie oferuje zabiegi z dziedziny implantologii w których wykorzystuje wszystkie trzy rodzaje produktów najlepszych producentów implantów.

Dentysta-Zakopianka.pl

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz