Home / Apteczka / Jakie leki przeciwbólowe możemy kupić bez recepty?
ból

Jakie leki przeciwbólowe możemy kupić bez recepty?

Silny ból, który często pojawia się bez ostrzeżenia, potrafi skutecznie pozbawić nas możliwości normalnego funkcjonowania. Jeśli w dodatku jesteśmy w pracy lub mamy inne ważne obowiązki, jedynym wyjściem jest sięgnięcie po tabletki przeciwbólowe. Osoby narażone na różnego rodzaju dolegliwości bólowe powinny mieć zawsze pod ręką środki, które uśmierzają ból. Jakie leki można kupić bez recepty?

Skuteczne leki przeciwbólowe sprzedawane bez recepty

Popularnymi lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty są preparaty oparte na kwasie acetylosalicylowym. Dzięki temu, że są bez recepty, można zakupić na przykład większy zapas w aptece internetowej z dostawą do domu, takiej jak np. Apteka Mirowska. Pomaga on w uśmierzaniu dolegliwości bólowych, stanów zapalnych oraz w gorączce. Znajdziemy go m.in. w popularnej Aspirynie i Polopirynie, które to leki są często stosowane przy bólach głowy, zębów, stawów, reumatyzmie, a także przy stanach zapalnych mięśni oraz nerwobólach. Kolejną popularną substancją przeciwbólową wykorzystywaną przy produkcji leków bez recepty jest ibuprofen. Zawierające go w swoim składzie preparaty należą do najsilniejszych leków przeciwbólowych dostępnych na rynku wydawanych bez recepty. Posiadają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz charakteryzują się dość szybkim działaniem.

W jakiej postaci występują leki przeciwbólowe?

Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty występują w różnych postaciach. Najczęściej kupimy je w formie tabletek do połknięcia o konsystencji zarówno stałej, jak i żelowej. Ta druga grupa, z uwagi na szybkie dostawanie się środka przeciwbólowego do obiegu w organizmie, charakteryzuje się znacznie szybszym działaniem. Oprócz tabletek można także zakupić specjalne plastry przeciwbólowe, które przykleja się na skórę, a także maści i żele służące do smarowania bolących miejsc, w których rozwija się stan zapalny.

Gdzie można kupić leki przeciwbólowe bez recepty?

Wbrew pozorom leki przeciwbólowe kupimy nie tylko w aptece. Te wydawane bez recepty znajdziemy niemal wszędzie, można je bowiem zakupić w supermarketach, sklepach spożywczych, czy nawet na stacjach benzynowych. Dzięki szerokiej dostępności tego rodzaju leków osoby cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości bólowe mają możliwość szybkiego wyeliminowania źródła bólu i powrotu do normalnego trybu życia. Zanim zdecydujemy się jednak na zakup leku przeciwbólowego bez recepty, którego jeszcze nie stosowaliśmy, zawsze warto zasięgnąć opinii o jego działaniu u farmaceuty lub dokładnie zapoznać się z treścią dołączonej do opakowania ulotki.

Sprawdź również!

choroba

Tabletki na uspokojenie

Stres i lęk jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Jeśli towarzyszy człowiekowi w minimalnym stopniu bardzo …

Dodaj komentarz