Home / Zdrowie / Masaż – idealny sposób na relaks
masaż odcinka lędźwiowego

Masaż – idealny sposób na relaks

Współczesne czasy charakteryzuje duży stres, przemęczenie i szybkie tempo życia. Praca, problemy finansowe i rodzinne potrafią zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Brak czasu na odpoczynek wywiera niekorzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Efekty szybkiego tempa życia można na szczęście z łatwością neutralizować. Dobrym rozwiązaniem na stres jest profesjonalny masaż, który umożliwi zrelaksowanie się i odpoczynek.

Masaż, który poprawia nastrój

Wystarczy poświęcić trochę uwagi własnemu ciału, aby poczuć odprężenie i relaks. Masaż jest formą oddziaływania na nastrój, który wykorzystuje bodźce mechaniczne. Celem zabiegu jest zmniejszenie napięcia mieśniowo-nerwowego oraz poprawa samopoczucia pacjenta. W przypadku napięcia wywołanego przez stres szczególnie polecany jest delikatny i rytmiczny masaż. Doprowadzi on do rozluźnienia i znacznie podwyższy poziom endorfin w organizmie. Gabinet masażu w Łodzi może wykorzystać także techniki masażu punktowego, czyli uciski palcem lub ręką.

Masaż leczniczy

Ten rodzaj masażu nie tylko przyniesie ulgę obolałym partiom ciała, ale doprowadzi także do relaksu pacjenta. W gabinecie masażu w Łodzi najczęściej wykonuje się klasyczny masaż kręgosłupa i stóp. Masaż wykonany przez doświadczonego rehabilitanta nie pogłębi choroby, a pomoże zmniejszyć ból, przyspieszy przepływ krwi i pobudzi organizm do produkcji endorfin. Wyprodukowany hormon ma właściwości rozluźniające i przeciwbólowe. Lekarze podkreślają, aby korzystać tylko z zabiegów oferowanych przez wykwalifikowaną osobę, które wie, w jaki sposób wykonać masaż przy konkretnym schorzeniu. W trakcie klasycznego masażu kręgosłupa pacjent nie powinien odczuwać bólu. Jeśli występuje ból oznaczać to może nieprawidłowe wykonanie zabiegu lub poważniejsze schorzenia, które należy skonsultować z ortopedą.

Masaż twarzy

Gabinet masażu w Łodzi oferuje masaż twarzy, który korzystnie wpływa na krążenie krwi i przyniesie ulgę obolałym mięśniom. Masaż twarzy to ponadto niezwykle przyjemne doświadczenie dla pacjenta, które znacznie poprawi nastrój. Zabieg służy głównie celom pielęgnacyjnym i relaksacyjnym. Podczas masażu mięśnie ulegają rozluźnieniu. Specjaliści wykonują zazwyczaj masaż za pomocą palca wskazującego i serdecznego. Umożliwi to zachowanie równowagi i dużą precyzję zabiegu. Ruchy podczas zabiegu powinny być delikatne, staranne i równomierne. Im dłuższy zabieg, tym ruchy powinny być wolniejsze i delikatne. Promedyk gabinet masażu w Łodzi to miejsce, gdzie wykonujemy fachowy masaż twarzy. Masażysta rozpocznie zabieg od czoła zwracając szczególny nacisk na łuki brwiowe. Kluczową kwestią podczas masażu jest nacisk palców, a jego siłę należy odpowiednio dobrać. Zbyt delikatny masaż nie będzie bowiem dawał żadnych efektów. Nasz specjalista skupi się także na nosie i wykona ruchy od oczodołów do płatków nosa. Kolejny krok to usta, które masujemy ruchem rozciągającym. Finalnym punktem masażu jest masaż policzków.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz