Home / Zdrowie / Masaż – idealny sposób na relaks
masaż odcinka lędźwiowego

Masaż – idealny sposób na relaks

Współczesne czasy charakteryzuje duży stres, przemęczenie i szybkie tempo życia. Praca, problemy finansowe i rodzinne potrafią zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Brak czasu na odpoczynek wywiera niekorzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Efekty szybkiego tempa życia można na szczęście z łatwością neutralizować. Dobrym rozwiązaniem na stres jest profesjonalny masaż, który umożliwi zrelaksowanie się i odpoczynek.

Masaż, który poprawia nastrój

Wystarczy poświęcić trochę uwagi własnemu ciału, aby poczuć odprężenie i relaks. Masaż jest formą oddziaływania na nastrój, który wykorzystuje bodźce mechaniczne. Celem zabiegu jest zmniejszenie napięcia mieśniowo-nerwowego oraz poprawa samopoczucia pacjenta. W przypadku napięcia wywołanego przez stres szczególnie polecany jest delikatny i rytmiczny masaż. Doprowadzi on do rozluźnienia i znacznie podwyższy poziom endorfin w organizmie. Gabinet masażu w Łodzi może wykorzystać także techniki masażu punktowego, czyli uciski palcem lub ręką.

Masaż leczniczy

Ten rodzaj masażu nie tylko przyniesie ulgę obolałym partiom ciała, ale doprowadzi także do relaksu pacjenta. W gabinecie masażu w Łodzi najczęściej wykonuje się klasyczny masaż kręgosłupa i stóp. Masaż wykonany przez doświadczonego rehabilitanta nie pogłębi choroby, a pomoże zmniejszyć ból, przyspieszy przepływ krwi i pobudzi organizm do produkcji endorfin. Wyprodukowany hormon ma właściwości rozluźniające i przeciwbólowe. Lekarze podkreślają, aby korzystać tylko z zabiegów oferowanych przez wykwalifikowaną osobę, które wie, w jaki sposób wykonać masaż przy konkretnym schorzeniu. W trakcie klasycznego masażu kręgosłupa pacjent nie powinien odczuwać bólu. Jeśli występuje ból oznaczać to może nieprawidłowe wykonanie zabiegu lub poważniejsze schorzenia, które należy skonsultować z ortopedą.

Masaż twarzy

Gabinet masażu w Łodzi oferuje masaż twarzy, który korzystnie wpływa na krążenie krwi i przyniesie ulgę obolałym mięśniom. Masaż twarzy to ponadto niezwykle przyjemne doświadczenie dla pacjenta, które znacznie poprawi nastrój. Zabieg służy głównie celom pielęgnacyjnym i relaksacyjnym. Podczas masażu mięśnie ulegają rozluźnieniu. Specjaliści wykonują zazwyczaj masaż za pomocą palca wskazującego i serdecznego. Umożliwi to zachowanie równowagi i dużą precyzję zabiegu. Ruchy podczas zabiegu powinny być delikatne, staranne i równomierne. Im dłuższy zabieg, tym ruchy powinny być wolniejsze i delikatne. Promedyk gabinet masażu w Łodzi to miejsce, gdzie wykonujemy fachowy masaż twarzy. Masażysta rozpocznie zabieg od czoła zwracając szczególny nacisk na łuki brwiowe. Kluczową kwestią podczas masażu jest nacisk palców, a jego siłę należy odpowiednio dobrać. Zbyt delikatny masaż nie będzie bowiem dawał żadnych efektów. Nasz specjalista skupi się także na nosie i wykona ruchy od oczodołów do płatków nosa. Kolejny krok to usta, które masujemy ruchem rozciągającym. Finalnym punktem masażu jest masaż policzków.

Sprawdź również!

facet

Zabiegi z wykorzystaniem lasera w naszym salonie

Nasz salon, mieszczący się na terenie Wrocławia specjalizuje się nie tylko w depilacji laserowej. Oprócz …

Dodaj komentarz