Home / Leczenie / Metoda przeszczepu włosów metodą BHT
włosy

Metoda przeszczepu włosów metodą BHT

Utrata włosów to nie tylko bolesna strata dla kobiet, równie dotkliwie przeżywają to mężczyźni. Problem łysienie dotyka mężczyzn nawet już przed 30 roku życia. Powiększające się zakola i przerzedzenie włosów na czubku głowy jest spowodowane zbyt dużą wrażliwością mieszków włosowych na aktywny testosteron- DHT. Zmiana diety, preparaty na porost włosów czy masaże mogą jedynie spowolnić proces łysienia, jednak nie odwrócą tego procesu.

Z pomocą przychodzi chirurgia odtwórcza włosów w postaci zabiegu przeszczepu włosów. Obecnie w klinikach jest możliwość wyboru pomiędzy trzema zabiegami przeszczepu włosów. Najbardziej popularną i znaną metodą jest FUT. Jednak ma ona swoje ograniczenia. Nie wszystkie osoby kwalifikują się do tej metody transplantacji włosów. OD killu lat rosnie popularnośc metody FUE i BHT. W tym artykule skupimy się na tej ostatniej.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą Body Hair Transplant (BHT), pozwala na przeszczep włosów z innych części ciała. Ta metoda jest idealnym rozwiązaniem dla osób, u których nie jest możliwe pobranie zespołów mieszkowych włosa z części owłosionej głowy. W przeszczepie włosów metodą BHT okolicą dawczą jest owłosiona skóra, najczęściej klatki piersiowej i brody.

Transplantacja włosów BHT pozwala na uzupełnienie ilości włosów na głowie, ale również świetnie się sprawdza w rekonstrukcji brwi czy zarostu na brodzie. Metoda FUE nie jest zbyt efektowna w tego typu zabiegach, ponieważ włosy rosną zbyt długie, przez co należy je ciągle przycinać.

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów dr Artur Sandelewski, członek organizacji ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery) oraz ceniony specjalista w dziedzinie transplantacji włosów, poleca metodę BHT do korekcji blizn na głowie po operacjach lub wypadkach. Metoda BHT świetnie sprawdza się również w zabiegach przeszczepu brwi, wąsów oraz brody, polecana jest jako uzupełnienie efektów poprzednio wykonanej transplantacji włosów.

Najlepszymi kandydatami do wykonania przeszczepów włosów metodą BHT są mężczyźni z obfitym owłosieniem na klatce piersiowej i brodzie.  W klinice San-Medical prowadzonej przez  dr.Sandelewskiego przed zabiegiem wykonuje się dokumentację fotograficzną w celu porównania efektów transplantacji włosów. Przeszczep włosów przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym, co pozwala pacjentowi bezpośrednio po zabiegu wrócić do domu, bez potrzeby hospitalizacji.

Z miejsca dawczego pobierane są pojedyncze włosy (unity) za pomocą specjalnego urządzenia FUE WAW System. Dzięki tej nieinwazyjnej metodzie nie powstają widoczne blizny, a cały zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Następnie pobrane unity są wszczepiane w wcześniej przygotowane otworki w miejscu transplantacji. Przeszczep włosów odbywa się w wygodnej dla pacjenta pozycji leżącej.

Szczegółowe opisy przeszczepu włosów metodami BHT, FUE oraz FUT znajdą Państwo na stronie kliniki dr. Sandelewskiego: www.san-medical.pl

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz