Home / Zdrowie kobiety / Jakie możliwości daje medycyna estetyczna?
uroda

Jakie możliwości daje medycyna estetyczna?

Obecnie istnieje wiele możliwości poprawy naszego wyglądu. Nie tylko do dyspozycji mamy chirurgię plastyczną, ale również medycynę estetyczną. Dzięki niej możemy upiększyć swoje ciało, poddać się zabiegom odmładzającym w łagodny i prosty sposób, bez użycia skalpela. Medycyna estetyczna zapewni nam piękny wygląd, bez skalpela, cięć i blizn. Co możemy zyskać dzięki medycynie?

Botox najlepszy na zmarszczki

Jeszcze do niedawna podstawowym zabiegiem przeciwko zmarszczkom były zabiegi wstrzykiwania botoksu w krajach zagranicznych. Obecnie moda ta dotarła również do nas, zaś zabiegi określane są jako w pełni bezpieczne i doskonale sprawdzają się w likwidacji zmarszczek czoła poziomych oraz poprzecznych. Dzięki nim możemy również podnieść kąciki ust, czy też wygładzić szyję. W botoksie mamy lek znieczulający, dzięki czemu proces jest całkowicie bezbolesny. Efekty widać już po 5 dniach stosowania.

Jędrna skóra

Każdy, a zwłaszcza kobiety marzą o skórze jędrnej i bez zmarszczek. Takie efekty można uzyskać stosując kwas hialuronowy. Jego wstrzyknięcie poprawia owal twarzy, redukuje zmarszczki, usuwa bruzdy i uwydatnia kości policzkowe. Modelowanie twarzy uzyskać można bez bólu, zaś rezultat utrzymuje się przez rok.

Laser w trosce o urodę

Nowoczesny laser pozwala nam dbać o urodę, ponieważ poprawia jędrność, odświeża skórę, usuwa przebarwienia, a także zmarszczki i blizny. Sprawdza się nie tylko na twarzy, ale też na dekolcie, szyi, ramionach i plecach. Co więcej usuwa nawet trudny i uporczywy trądzik. Dzięki laserowi zlikwidujemy również pamiątki po ciąży, którymi są rozstępy. Stosuje się go również aby usunąć nadmierną ilość owłosienia.

Czarodziej Fraxel

Laser Fraxel stosowany jest na terenie Polski od dwóch lat i jest to jeden z najbardziej nowoczesnych przyrządów w medycynie estetycznej. Zabieg z jego użyciem jest bezinwazyjny, zaś użyty na blizny czy rany sprawia, że goją się one w ciągu doby. Efekty wykonania zabiegu laserem Fraxel są bardzo szybko widoczne, zaś efekt utrzymuje się około 5 lat.

Piękna figura bez wyrzeczeń

Medycyna estetyczna dba również o naszą figurę. Jedną z metod jest mezoterapia. Do skóry podaje się substancje odżywcze, dzięki czemu możemy pozbyć się tłuszczu z wybranych partii ciała. Zabieg ten ma jednak większe zastosowanie, ponieważ może zapobiec wypadaniu włosów, czy łamaniu się paznokci. Dzięki mezoterapii rozpadają się komórki tłuszczowe, zaś nasza figura z dnia na dzień staje się piękniejsza i bardziej smukła. Co ważne, raz usunięte komórki tłuszczowe nie odrastają.

Partnerem artykułu była przychodnia Eskulap Estetyka.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz