Home / Leczenie / Jak można przyspieszyć pracę lekarzy
lekarz

Jak można przyspieszyć pracę lekarzy

Wiele się mówi o pracy lekarzy. Znając realia tego ciężkiego i odpowiedzialnego zawodu, wiemy że nie należy pospieszać ich w swojej pracy. Dokładne zbadanie pacjenta, a następnie biurokracja, która często przekracza czas badania to konieczność. Na szali jest życie i zdrowie pacjentów. Poprawna dokumentacja medyczna ułatwia późniejsze diagnozy czy nadzorowanie nad przebiegiem leczenia. Z drugiej strony mamy też zniecierpliwionych pacjentów, którzy patrzą wyłącznie przez pryzmat własnego komfortu. Niestety często w poczekalniach jest on niemożliwy – długie kolejki, oczekiwanie na swoje wejście do gabinetu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z pracy, jaką musi wykonać lekarz.

Jak można ułatwić współpracę między lekarzem a pacjentem?

Czy można znaleźć rozwiązanie w takiej sytuacji? Nie można zaniedbać przygotowywanej dokumentacji, która jakby nie patrzeć, zajmuje najwięcej czasu samym lekarzom. W ten sposób i pacjenci mogą mieć gwarancje, że udając się do innego specjalisty, będzie on miał dostęp do całej historii leczenia, objawów choroby i zwiększy szansę na postawienie poprawnej diagnozy.

Gdzie szukać rozwiązania, skoro wszystko to jest koniecznością? Można outsourcować część zadań asystentom, którzy będą mieć stały dostęp do informacji. Dzieje się tak za sprawą odpowiedniego oprogramowania, którego szczegóły znajdziemy pod tym linkiem: http://e-rejestracja24.com.pl/mmedica/. Taki program pozwala szybko rejestrować pacjentów, uzyskiwać dostęp do bazy wszystkich leków, aby lekarze nie przeglądali drukowanych wersji czy szukali w sieci. Wystawianie recept jest zdecydowanie szybsze, a informacje o pacjencie są dostępne w katalogach w chmurze, aby wszyscy specjaliści mieli dostęp do tych informacji, za pomocą zaledwie jednego kliknięcia.

Jak jeszcze można pomóc lekarzom?

Oprogramowanie jest o tyle korzystne, że pozwala na szybkie tworzenie raportów czy dokumentacji niezbędnej dla Narodowego Funduszu Zdrowia.W prosty sposób można też zarządzać kalendarzem wizyt, powiadamiając samych pacjentów o opóźnieniach czy zmianach terminów, bez konieczności dzwonienia przez samego lekarza.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz