Home / Zdrowie / Nakładka samochodowa – sposób na zdrowy kręgosłup
kręgosłup

Nakładka samochodowa – sposób na zdrowy kręgosłup

Nakładka samochodowa to idealne rozwiązanie dla osób, które wiele godzin spędzają za kierownicą samochodu. Dzięki niej mamy szansę na zmianę wymuszonej pozycji kręgosłupa, na taką, która jest po prostu zdrowa, rozluźniona i nie obciążona bólem. Jest to również znakomite rozwiązanie dla osób, które muszą spędzać w samochodzie dużo czasu i narzekają na ból kręgosłupa. Nakładkę warto jednak zastosować również profilaktycznie i uchronić się przed późniejszymi schorzeniami.

Kiedy powinniśmy zastosować nakładkę na fotel samochodowy?

Nakładka na fotel samochodowy będzie idealna jeżeli:

  • wiele czasu spędzasz za kierownicą samochodu, lub też podróżujesz jako pasażer
  • wyróżniasz się niewielką aktywnością fizyczna
  • borykasz się z bólem kręgosłupa, pleców i głowy

Jeżeli wybierzesz nakładkę na fotel samochodowy, z całą pewnością poprawi się jakość twojej podróży. Nakładka sprawi, że dopasujesz swoją pozycję ciała w trakcie prowadzenia pojazdu, dzięki czemu będzie ona naturalna, nie wymuszona i nie obarczona nadmiernym ciężarem. Stosując nakładkę zadbamy o kręgosłup i pozbędziemy się bólu. Sprawimy, że podroż będzie przebiegała wygodnie, a tym samym unikniemy dyskomfortu, który doprowadza do rozkojarzenia. Wystarczy wyposażyć się w nakładkę ortopedyczną, która skoryguje właściwe ułożenie Twojego kręgosłupa. Szybko pozbędziesz się bólu, a prowadzenie samochodu, bądź odbywanie podróży stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jak działa nakładka na fotel samochodowy?

Nakładka ortopedyczna stosowana na fotel samochodowy stworzona jest z dwóch części. Pierwsza z nich to siedzisko, zaś druga specjalistycznie wyprofilowane oparcie. Warto zaznaczyć, że w siedzisku nakładki znajduje się specjalne zagłębienie, dzięki któremu w czasie siedzenia guzy kulszowe odnajdują podparcie. Tym samym nasza miednica w czasie siedzenia zostaje odciążona i dobrze ustabilizowana, zaś nasz kręgosłup ma możliwość przyjąć naturalną krzywiznę. Oczywiście pomaga mu w tym druga część nakładki, która cechuje się specjalnym wyprofilowaniem. Jeżeli nasz kręgosłup jest mocno odchylony, garbimy się a tym samym deformują się nasze mięśnie kręgosłupa. Nakładka działa w taki sposób, że odpowiednio wypycha kręgosłup w części lędźwiowej i zmusza do przyjęcia prawidłowej pozycji ciała.

Efekt profesjonalnego fotela

Jeżeli chcielibyśmy w naszym samochodzie zastosować specjalistyczne, ortopedyczne fotele koszt tego działania, byłby bardzo wysoki. Z kolei nakładka na fotel zapewnia na identyczne możliwości pod względem ochrony kręgosłupa i komfortu podróżowania, o wiele mniejszym kosztem. Z pomocą nakładki osiągamy naturalne ułożenie sylwetki, pozbywamy się dyskomfortu i bólu, dlatego też można porównać ją do profesjonalnego fotela ergonomicznego w zakresie prawidłowego ułożenia kręgosłupa.

Kto powinien stosować ortopedyczną nakładkę na fotel samochodowy?

Każdy z nas może w swoim samochodzie użyć nakładki ortopedycznej na fotel. Polecana jest ona jednak przede wszystkim tym osobom, które przez wiele godzin zasiadają w samochodzie i odbywają częste podróże. Nasz kręgosłup w czasie siedzenia poddany jest bardzo silnemu naciskowi, co sprawia, że odczuwamy nie tylko dyskomfort i ból ale również może dojść do wielu różnych schorzeń w jego obrębie. Nakładka przeznaczona jest dla osób, które nie tylko odczuwają ból, ale również profilaktycznie, aby w przyszłości go uniknąć.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz