Home / Zdrowie / Naturoterapia jako terapia duszy i ciała
lekarz

Naturoterapia jako terapia duszy i ciała

Coraz częściej i więcej informacji pojawia się na temat naturopatii. Jednak przeciętny człowiek niewiele wie na ten temat. Kojarzy się ona z medycyną naturalną, znachorami, szamanami, a większość ludzi uważa, że nie zaszkodzi, ale też nie pomoże. Czym więc jest naturoterapia i człowiek zajmujący się tą dziedziną, a więc naturopata?

Czym jest naturoterapia?

Aby przywrócić organizmowi zdrowie, warto podejść do tego całościowo. Naturoterapeuta skupia się na przywracaniu zdrowia w sposób naturalny i przy pomocy naturalnych środków. Łączy dobrodziejstwa współczesnej technologii przy diagnozowaniu schorzeń, korzystając ze sprzętu np. biorezonansu elektromagnetycznego, z leczeniem przy pomocy odpowiednio dobieranych naturalnych składników. Naturopata wykorzystuje w swojej pracy zarówno moc ziół jak i olejków eterycznych. Rośliny mają przeróżne właściwości, które w odpowiedni sposób zastosowane przynoszą w organizmie człowieka niesamowite korzyści. Wyciszają, wzmacniają, działają przeciwbólowo czy nawet bakteriobójczo.

Co jeszcze wykorzystuje naturopata w swojej misji pomagania ludziom?

Holistyczne czyli całościowe podejście do problemu zdrowia człowieka polega na zastosowaniu wielu form wspierania organizmu na różnych polach. Naturopatia przywiązuje dużą wagę do psychiki człowieka i jej wpływu na zdrowie. Naturopata jest w pewnym sensie terapeutą, znawcą ludzi i psychologiem. Aby pomóc pacjentowi musi poznać jego często ukryte emocje, przeżycia i doświadczenia życiowe. Organizm człowieka jest całością i w taki sposób należy go traktować. Dlatego specjaliści od naturoterapii często stosują rozluźniające masaże, refleksologię oraz uczą poprawnego i świadomego oddychania. Pomagają nakierować myśli na właściwy tor.

Jaka jest rola naturopaty w zwalczaniu stresu u pacjentów?

Współczesny świat jest rozpędzoną maszyną. Człowiek próbuje się w nim odnaleźć, tak aby sprostać wszystkim oczekiwaniom. Niestety coraz więcej ludzi choruje z powodu przewlekłego stresu. Jeżeli jest on krótkotrwały organizm z powodzeniem radzi sobie z jego skutkami. Inaczej jest ze stresem przewlekłym, który jeżeli nie jest równoważony stanami relaksu i odprężenia,wywołuje długoterminowe skutki i choroby w ciele i psychice człowieka. Aby zapobiegać, warto korzystać z pomocy naturopaty, który po dogłębnej analizie dobierze odpowiednie terapie i ewentualnie naturalne preparaty, które zniwelują działanie hormonów stresu.

Praca nad psychiką, odpowiednim nastawieniem, relaks, zmiana sposobu życia, to tylko niektóre zalecane rozwiązania dla zestresowanych ludzi. Naturopata pomoże zdiagnozować problem i dobrać odpowiednią terapię.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz