Home / Choroby / Niepokojące zmiany na skórze – wizyta u dermatologa
badanie znamion

Niepokojące zmiany na skórze – wizyta u dermatologa

Zdaniem lekarzy specjalistów, każdy z nas zmaga się z problemami skórnymi, oczywiście w zależności od indywidualnych cech pacjenta mogą być one mniej lub bardziej poważne. Trądzik, przebarwienia, rumień, stany zapalne, znamiona – to tylko kilka z przyczyn, dla których warto odwiedzić dermatologa. Czy zmiany występujące na skórze mogą być powodem do niepokoju? W jakiej sytuacji należy udać się do specjalisty?

Najczęściej występujące problemy skórne

Mianem problemów skórnych określa się stany chorobowe skóry, które mogą być wywołane przez różne czynniki. Niemniej jednak do najczęściej występujących zmian skórnych zaliczyć należy trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, alergie skórne, choroby grzybicze i bakteryjne, a także nowotwory skóry. Niestety, to tylko wierzchołek góry lodowej, dermatolodzy bardzo często stają przed nie lada wyzwaniem, którego celem jest poprawa jakości i komfortu życia pacjentów z problemami skórnymi. Chorób skóry jest wiele, co więcej niektóre z pozoru łagodne wyglądające objawy świadczyć mogą o poważnej chorobie nowotworowej. Rak skóry jest jednym z najczęściej występujących nowotworów na świecie. Między innymi to właśnie z tego powodu należy się bacznie przyglądać nowo powstałym znamionom i zmianom skórnym, bowiem zbagatelizowanie problemu może nas kosztować zdrowie, a niekiedy nawet i życie.

Kiedy zgłosić się do specjalisty?

Znamię, które nosiłeś od lat na nodze nagle zaczęło krwawić lub zmieniło swój wygląd? Na skórze pojawiła się dziwna wysypka i świąd, a może samodzielna walka z trądzikiem trwa już od kilku i w dalszym ciągu nie przyniosła upragnionych efektów? Jeżeli masz wątpliwości co do tego z jaką chorobą skóry się zmagasz to w takiej sytuacji najlepszym z możliwych rozwiązań jest konsultacja z dermatologiem. Czas odgrywa tutaj niezwykle ważną rolę, o czym bardzo często wspominają sami lekarze, w związku z czym w przypadku wystąpienia niepokojących objawów lub nowych zmian skórnych niewiadomego pochodzenia, należy niezwłocznie udać się do specjalisty, którego znajdziemy m.in. w Klinice Babka Medica. Pierwszym etapem leczenia zmian skórnych jest dokładne i trafne ustalenie przyczyny ich pojawienia się. Kolejny krok to zastosowanie odpowiednich środków farmakologicznych lub wykonanie specjalistycznego zabiegu. Pamiętaj, że wczesne rozpoczęcie leczenia jest gwarancją sukcesu i pełnego powrotu do zdrowia, dlatego też nie odkładaj wizyty na jutro – skonsultuj się z dermatologiem jeszcze dziś!

Sprawdź również!

lekarz

Nowoczesne metody kontroli glikemii – sensory CGM I FGM

Poznaj skuteczne metody kontroli glikemii. Odzyskaj kontrolę nad cukrzycą dzięki sensorom CGM i FGM! Codzienne, …

Dodaj komentarz