Home / Zdrowie / Niezbędne wyposażenie każdej mamy
smoczek

Niezbędne wyposażenie każdej mamy

Niewiele mam decyduje się na wychowywanie noworodków i niemowlaków bez wsparcia oferowanego przez sklepy. Smoczek mam to absolutny numer jeden, służy on nie tylko do uspokojenia dziecka, ale zapewnia również poczucie bliskości, kiedy pociecha usypia. Dlaczego warto korzystać z takiego wsparcia?

Co potrzebne jest Twojemu dziecku?

Noworodki oraz niemowlaki mają ogromną potrzebę ssania, która sprawia, że w przypadku kobiet karmiących piersią dziecko nie odstępuje ich na krok i bezustannie domaga się pokarmu. Żeby ułatwić sobie życie oraz nie rozczarować dziecka można skorzystać ze wsparcia, które oferuje smoczek MAM. Chodzi między innymi o produkty uspokajające, które wkłada się do buzi dziecka. Dzięki niemu może ono ssać do woli, aż się zrelaksuje oraz zaśnie. Smoczek MAM nakłada się również na butelki. To wyposażenie, które potrzebne jest zarówno dla kobiet, które karmią mlekiem modyfikowanym, jak i tych, które karmią piersią. W pierwszym przypadku potrzeba ta jest jak najbardziej oczywista, gdyż dziecko otrzymuje pokarm właśnie w taki sposób. Dobrze dobranymi smoczek nie szkodzi uzębieniu, nie powoduje zgryzu oraz innych wad uzębienia. Z kolei, kiedy wziąć pod uwagę dzieci karmione piersią, butelki używa się do podania wody oraz herbatki, gdyż właściwe nawodnienie organizmu w każdym wieku jest bardzo istotne. W tym miejscu warto zaznaczyć, że pociechy muszą się do butelki przyzwyczaić i nie należy im pod tym względem odpuszczać. Kilka łyczków wody każdego dnia sprawi, że młody człowiek nauczy się gasić pragnienie również w taki sposób.

Oprócz wymienionych produktów dziecko nie może funkcjonować bez pampersów oraz chusteczek nawilżających. Na rynku dostępne są różne modele, dlatego na początku warto wypróbować kilka z nich. Taki sprawdzian pokaże rodzicom, które z nich najlepiej sprawdzą się w przypadku ich pociechy. Jedne z nich lepiej chłoną mocz, inne z kolei mogą przepuszczać. Wiele dzieci jest uczulonych na pampersy, dzięki którym pojawiają się odparzenia oraz reakcje alergiczne. Warto mieć to na uwadze i po sprawdzeniu kilku modeli zdecydować się na te najlepsze.

Mamy już smoczki, butelki orz pampersy. W dalszej kolejności potrzeba ubranek oraz zabawek. Kiedy chodzi o odzież dziecięcą powinna być ona wykonana z najlepszej jakości materiałów, głównie bawełny. Bawełna przepuszcza powietrze oraz sprawia, że skóra dziecka może cały czas oddychać. Jest to bardzo istotne, gdyż maluszki są bardzo wrażliwe oraz ich skóra łatwo się podrażnia. Zabawki z kolei muszą być bezpieczne oraz dostosowane do wieku dziecka. Pierwsze zabawki to na pewno gryzaki oraz grzechotki, a w dalszej kolejności można pomyśleć o produktach interaktywnych.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz