Home / Badania / Nowa przychodnia rehabilitacyjna w Warszawie
przychodnia

Nowa przychodnia rehabilitacyjna w Warszawie

Początkiem 2019 roku na warszawskich Bielanach została otwarta nowa przychodnia rehabilitacyjna BioMedica. Jest to nowoczesna przychodnia leczniczo-rehabilitacyjna, której mottem jest: „rzetelnie i precyzyjnie diagnozować i skutecznie leczyć pacjentów, stosując nowoczesne i adekwatne do dolegliwości metody i procedury lecznicze i rehabilitacyjne.”

Cechą wyróżniających przychodnię BioMedica jest podejście ukierunkowane na potrzeby klienta. Mają oni do swojej dyspozycji jednoosobowe gabinety rehabilitacyjne i zabiegowe, a rehabilitowani są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego. Właściciele dodatkowo zadbali o to, aby pacjent zawsze wchodził na umówioną godzinę, a czas jego oczekiwania, jeśli pojawiłby się wcześniej upłynął mu a jak najbardziej komfortowych warunkach.

Oferta przychodni obejmuje:

  • Badania ultrasonograficzne, poprzez wykorzystanie ultradźwięków obrazowane są tkanki. Badanie wykonywane jest z dużą dokładnością i pozwala na wykrycie nawet bardzo małych zmian. USG Dopplera wykonywane jest w zakresie: barku, bioder, kolan, drobnych stawów i mięśni, jamy brzusznej, gruczołu krokowego, piersi, tarczycy jak również prenatalne, ginekologiczne i onkologiczne.
  • Konsultacje i terapie ortopedyczne w pełnym zakresie, specjalizując się w: blokadach korzeni nerwów kręgosłupa, iniekcji domięśniowych, podawania leków do wyrostków stawowych, blokady stawów i nerwów, podawania preparatów bogato płytkowych – PRP i kwasu hialuronowego.
  • Terapię manualną opartą na dokładnej diagnozie dysfunkcji narządu ruchu, na podstawie wywiadu, badania funkcjonalnego i palpacyjnego pacjenta. Następnie lekarz indywidualnie na podstawie schorzenia, stanu pacjenta i doświadczenia dobiera techniki i ustala proces leczenia.
  • Kinezyterapię opartą na odpowiednim dobieraniu ćwiczeń do problemu i prawidłowym ich wykonywaniem pod okiem fizjoterapeuty, lub w domu po wcześniejszym instruktarzu i nauce poprawnego wykonania.
  • Kinesiotaping poprzez odpowiednią aplikację specjalnych hipoalergicznych plastrów, podobnych właściwościami do skóry i rozciągliwych tylko wzdłuż plastra. Efektem jest działanie przeciwbólowe, odciążające dla tkanek, poprawiające przepływ krwi i limfy, przeciwobrzękowe, stabilizacyjne lub korygujące ustawienie struktur stawowych.
  • Fizykoterapię polegająca na oddziaływaniu na ciało poprzez różne bodźce fizyczne. Do czynników oddziaływających należą pole elektromechaniczne, drgania mechaniczne, prąd elektryczny, pole magnetyczne, światło, woda, laser, ultradźwięki, mikrofale, promieniowanie oraz zimno i ciepło. Terapia ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przeciwzapalne, wspomagające procesy regeneracyjne tkanek i organizmu.
  • Dry Needling (Igłoterapia punktów spustowych) mający na celu neutralizowanie nadmiernej aktywności tzw. punktów spustowych, znajdujących się w więzadłach, mięśniach, torebkach stawowych. Celem igłoterapii jest zmuszenie zmienionych chorobowo tkanek do autoregeneracji, jest to realizowanie poprzez precyzyjne wkłucia drażniące struktury odpowiedzialne za proces chorobowy. 

Klinika BioMedica pomaga pacjentom przy powrocie do pełnej sprawności ruchowej w komfortowych warunkach. Rezerwacje, kontakt: Biomedica.waw.pl

Sprawdź również!

usg

Kiedy ginekolog może określić płeć dziecka?

Oczekiwanie na narodziny dziecka jest zwykle bardzo emocjonujące. Przyszli rodzice pragną, jak najszybciej poznać płeć …

Dodaj komentarz