Home / Zdrowie / Odzież medyczna naszych czasów
lekarz

Odzież medyczna naszych czasów

Ludzie poproszeni o podanie swoich pierwszych skojarzeń ze słowem „lekarz” lub „pielęgniarka”, z pewnością powiedzą –  biały fartuch. To właśnie tak bardzo charakterystyczna odzież przychodzi na myśl ludziom, kiedy mowa jest o personelu medycznym. Oczywiście jest to zrozumiałe – pracownicy szpitala czy przychodni muszą wyróżniać się wizerunkiem spośród pozostałych osób, aby korzystający z ich pomocy ludzie zwyczajnie widzieli, do kogo się zwrócić. W dzisiejszych czasach, na szczęście mogą oni jednak odejść od jednolitych białych fartuchów,  na rzecz trochę bardziej kolorowych ubrań służbowych.

Odzież medyczna damska

Odzież medyczna w Polsce powoli się zmienia. Jednolite białe fartuchy, które dla bardzo wielu osób stanowią bodziec przywołujący różne niemiłe wspomnienia związane z pobytem w szpitalu, być może jeszcze nie przechodzą do lamusa, ale małymi krokami są zastępowane przez nowe modele. Współcześni pracownicy miejsc takich jak przychodnie, gabinety stomatologiczne, a także szpitale, mogą wybierać dla siebie odzież zawodową, która ma trochę przyjemniejszy wygląd. Wciąż jest ona minimalistyczna, utrzymana w prostym i eleganckim stylu, jednak ze względu na bardziej dekoracyjne akcenty w postaci wzorów na przykład na kieszeni, wygląda dużo bardziej przyjemnie.

Wizerunek pracowników ochrony zdrowia

Warto pamiętać o tym, że w przypadku lekarzy i pielęgniarek, ogromne znaczenie ma to, aby swoim wizerunkiem wzbudzali oni zaufanie i ciepły odbiór. Dla większości pacjentów, doświadczane problemy zdrowotne stanowią duży czynnik stresowy. Do tego atmosfera szpitala czy przychodni również jest kolejnym czynnikiem stresu. Wszystko to przekłada się na to, że pacjenci często odczuwają ogromny dyskomfort, sporo lęku i zagubienia. Szczególnie dla dzieci te uczucia są trudne. W związku z tym, im bardziej przyjazny wizerunek lekarza czy pielęgniarki, tym tak naprawdę lepiej. A wizerunek to również strój. Można zatem zamienić zwykły biały fartuch na inne elementy odzieży. Na przykład bluzy medyczne damskie zestawione z kolorowymi spodniami, stworzą bardzo przyjemny zestaw do pracy, który będzie i wygodny i elegancki.  A co najważniejsze, będzie się dużo lepiej kojarzył niż osławiony biały fartuch.

Jak jeszcze urozmaicić strój służbowy personelu medycznego?

Strój służbowy personelu medycznego można również urozmaicić za pomocą ciekawego obuwia. Oczywiście, buty noszone przez personel medyczny muszą spełniać warunki związane z bezpieczeństwem,  mogą mieć jednak ciekawe nadruki i wyglądać przez to trochę bardziej optymistycznie niż zwykłe białe chodaki. Takie kolorowe obuwie medyczne zrobi z pewnością wrażenie szczególnie na dzieciach. To właśnie oddziały dziecięce są miejscem, w którym pracownicy powinni zwrócić szczególną uwagę na to, by prezentować się sympatycznie i przyjaźnie. Dla dzieci, lekarz który ma na sobie zabawną bluzę, albo pani pielęgniarka w kolorowych chodakach, to osoby, wobec których czują mniejszy dystans i lęk. W dzisiejszych czasach zwraca się bardzo dużą uwagę na to, aby dzieci miały jak najlepsze wrażenia związane z pobytem w szpitalu, czy wizytą w gabinecie dentystycznym. Ściany maluje się w kolorowe rysunki, gabinety ozdabia się wesołymi  plakatami. Pozostaje jeszcze wizerunek samego lekarza oraz obsługi medycznej. Warto pamiętać o tym,  że w tym aspekcie można naprawdę sporo zmienić, by prezentować się bardziej sympatycznie.

Sprawdź ciekawe i modne bluzy medyczne damskie i męskie na stronie – https://www.drcichobieg.pl/kategoria/bluzy-medyczne

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz