Home / Zdrowie / Jak odzyskać bujną fryzurę – o zabiegu przeszczepu włosów
włosy

Jak odzyskać bujną fryzurę – o zabiegu przeszczepu włosów

Kolorowe magazyny zachęcają czytelników do dbania o zdrowie i wygląd. Bujne włosy i olśniewający uśmiech to cechy, które decydują o atrakcyjności. Niektóre choroby wpływają jednak bezpośrednio na estetykę ciała człowieka. Jedną z nich jest łysienie. Jakie metody walki z tym problemem proponuje dzisiejsza medycyna?

Kogo dotyczy nadmierne wypadanie włosów?

Łysienie dotyka przede wszystkim mężczyzn. Ma to związek z predyspozycjami genetycznymi oraz obecnością w organizmie aktywnej formy testosteronu. Schorzenie nazywane jest łysieniem androgenowym. Nadmierne wypadanie włosów dotyczy jednak także kobiet, szczególnie tych, które znajdują się po okresie menopauzy. Wpływ na to ma ochronne działanie estrogenów w ciele pań po 50 roku życia.

Prosty zabieg o wielkich możliwościach

Najpowszechniejszym zabiegiem dla osób dotkniętych łysieniem jest przeszczep włosów. Polega on na chirurgicznym uzupełnieniu ubytków w problematycznych miejscach. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule pt.: Przeszczep włosów – najskuteczniejsza metoda na łysienie. Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Poprzedza je podanie leku na uspokojenie, celem podwyższenia komfortu odczuwanego podczas operacji. Tradycyjnie zabieg wykonuje się, pobierając fragment owłosionej skóry głowy. Wycinek dzielony jest na małe części – przeszczepy, które wszczepia się w małe nacięcia wszędzie tam, gdzie włosy przestały rosnąć.

Nowoczesne metody przeszczepiania włosów

W metodzie FUE pobiera się pojedyncze zespoły mieszkowe. Na skórze dawczej powstają jedynie mikronacięcia. FUE sprawdza się przy małych ubytkach włosów, takich jak: zakola, wyłysiałe brwi, czy wąsy. Chociaż bywa również stosowana w przypadku większego łysienia, jednak taki zabieg jest znacznie dłuższy. Metoda pozwala na pobieranie mieszków do przeszczepu z innych części ciała, na przykład z torsu. W roli dawców najlepiej sprawdzają się proste, ciemne włosy. O zabiegu można przeczytać w artykule Przeszczep włosów w tourmedica.pl.

Rozwój technologii powoduje, że obecnie wykonuje się również zabieg przeszczepu włosów z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia S.A.F.E.R. Metoda ta wyklucza uszkodzenie przeszczepów, które mogą być pobierane z różnych części ciała pacjenta. Przykładowa ilość przeszczepów dla łysiny czołowej wynosi od 300 do 1000.

Przerzedzanie się włosów lub łysienie wpływają na samoocenę osoby dotkniętej tym schorzeniem. Pacjenci decydują się na zabieg przede wszystkim ze względów estetycznych. Zastosowanie nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej sprawia, że leczenie przebiega sprawnie, a efekty są bardzo dobre.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz