Home / Zdrowie kobiety / Odżywki do rzęs – skuteczne wsparcie w pielęgnacji
oczy

Odżywki do rzęs – skuteczne wsparcie w pielęgnacji

Coraz chętniej sięgamy w codziennej pielęgnacji po produkty, które są odpowiedzią na nasze problemy np. odżywki stymulujące wzrost rzęs. Jesteśmy ofiarami marketingu? Czy jednak odżywki do rzęs są nam naprawdę potrzebne?

To właśnie rzęsy podkreślają nasze spojrzenie i są dopełnieniem makijażu. Mało kto wie, że spełniają także funkcję ochronną, ponieważ zabezpieczają oko przed dostaniem się do niego zanieczyszczeń. To właśnie dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio dbać o rzęsy.

Odżywki do rzęs są niezbędne

Warto stosować je regularnie, ponieważ bez nich delikatne włoski wokół oczu mogą być osłabione i mieć zbyt mały potencjał wzrostu. Zwłaszcza że każdego dnia są narażone na działanie wielu czynników szkodliwych – słońca, toksyn, sztucznych składników kosmetycznych, wodoodpornych maskar, doklejanych rzęs itp. Codzienne aplikowanie odżywki u nasady rzęs to prosty sposób na wzmocnienie cebulek, zahamowanie wypadania rzęs i ochronę przed np. łamaniem. Dodatkowa korzyść to szybszy wzrost rzęs, co oznacza, że dzięki odżywce dbamy nie tylko o zdrowie rzęs, ale również poprawiamy ich wygląd.

Istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, ale każde z nich ma swoje wady. Kobiety często decydują się na przedłużanie rzęs, ponieważ oczekują natychmiastowej poprawy wyglądu. Sztuczne rzęsy są dobrym jednorazowym rozwiązaniem, niestety mogą osłabiać rzęsy i wzmagać ich utratę, jeśli doklejamy je zbyt często. Inna opcja to odżywianie rzęs za pomocą naturalnych składników np. oleju rycynowego, kokosowego lub innych. To również niezłe rozwiązanie, bo każde wsparcie przyda się narażonym na wiele niebezpieczeństw rzęsom. Niestety olejowanie rzęs albo wcieranie w nie wazeliny to doraźna pomoc, której efekty nigdy nie będą tak wyraziste, jak po użyciu serum.

Nie każda odżywka do rzęs jest dobra

Mimo że to kosmetyk, który powinna mieć pod ręką każda kobieta, lepiej nie kupować pierwszego lepszego serum. Kompleksowe działanie odżywek zależne jest od ich składu. Niewłaściwa kompozycja składników, szkodliwe substancje lub silne konserwanty mogą osłabić rzęsy. Zdecydowanie najlepsza odżywka do rzęs to taka, która zawiera odpowiedniej jakości substancje odżywcze i wzmacniające. Dobrze, jeśli ma składniki naturalne, kompleksy witaminowe lub olejki roślinne.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz