Home / Leczenie / Osteopatia – w czym może pomóc?
leczenie

Osteopatia – w czym może pomóc?

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć o różnego rodzaju terapiach manualnych, które doskonale sprawdzają się w leczeniu wielu przypadłości. Jedną z nich jest osteopatia, bezinwazyjna metoda terapeutyczna charakteryzująca się holistycznym podejściem do dbania o zdrowie. Sprawdźmy, czym właściwie jest ta forma medycyny niekonwencjonalnej i w jakich sytuacjach warto z niej skorzystać.

Osteopatia – na czym dokładnie polega?

Być może nie wszyscy wiedzą, ale osteopatia jako terapia manualna jest stosowana w wielu klinikach na świecie od ponad stu czterdziestu lat. To, co ją odróżnia od innych form leczenia, to przede wszystkim fakt, że jest bezpieczna dla pacjentów w każdym wieku. Oznacza to, że może być stosowana zarówno w przypadku małych dzieci, jak i osób w podeszłym wieku. Przejdźmy jednak do wyjaśnienia, na czym dokładnie polega ten rodzaj medycyny manualnej.

Osteopatia po raz pierwszy została zdefiniowana w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Według Generalnej Rady i Rejestru Osteopatów pojęcie to odnosi się do metody diagnozowania oraz leczenia manualnego, bazującej na przekonaniu, że ludzki organizm może prawidłowo funkcjonować wyłącznie w stanie równowagi między ciałem, a umysłem. Osteopatia nie wykorzystuje środków farmakologicznych, a stosowane w niej techniki polegają głównie na:

  • rozciąganiu,
  • oporowaniu,
  • łagodnym naciskaniu.

Kiedy warto skorzystać z osteopatii?

Na chwilę obecną osteopatia stanowi coraz bardziej docenianą gałąź medycyny niekonwencjonalnej. Ta forma terapii manualnej doskonale nadaje się do leczenia wielu różnego rodzaju schorzeń, ponieważ w bezpieczny sposób wpływa na naturalne procesy organizmu, jest bezbolesna, a co najważniejsze, pozwala na wyeliminowanie uciążliwych dolegliwości, a nie jedynie na ich „wyciszenie”.

Z osteopatii mogą korzystać osoby po operacjach, zabiegach, urazach itp. Z wizytą do osteopaty, wbrew powszechnie panującym przekonaniom, warto udać się nie tylko w przypadku kłopotów z kręgosłupem. Metoda ta dobrze sprawdza się przy zwalczaniu problemów gastrycznych, bólów i zawrotów głowy, nerwobólów, wad postawy, a także chorób autoimmunologicznych (atopowego zapalenia skóry, schorzeń związanych z nieprawidłową pracą tarczycy itp.).

Podsumowanie

Osteopatia to ciesząca się coraz większym uznaniem dziedzina medycyny, która wykorzystuje wrodzoną zdolność ludzkiego organizmu do samoleczenia. Osoby, które pragną zadbać o swoje zdrowie i w bezpieczny sposób pozbyć się uciążliwych przypadłości za pomocą osteopatii, zachęcamy do odwiedzenia specjalistycznego gabinetu osteopatyczno – rehabilitacyjnego Resteo w Poznaniu. Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci mają doświadczenie w zwalczaniu wielu chorób za pomocą osteopatii, skutecznie lecząc przyczyny i pomagając pacjentom w różnym wieku.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz