Home / Zdrowie kobiety / Podstawowe informacje o antykoncepcji hormonalnej
antykoncepcja

Podstawowe informacje o antykoncepcji hormonalnej

Każda kobieta, która planuje rozpocząć współżycie seksualne a jeszcze nie chce zostać matką, powinna dowiedzieć się, jakie są sposoby zabezpieczania się przed ciążą, by móc wybrać ten, który jest dla niej najodpowiedniejszy.

Najpopularniejsze sposoby zabezpieczania się przed ciążą

1. Stosunek przerywany

Szczególnie młode osoby traktują stosunek przerywany jako metodę zabezpieczania się przed ciążą. Trzeba jednak jasno podkreślić, że nie jest to skuteczna metoda i nie powinno się jej w ogóle traktować jako formę antykoncepcji.

2. Prezerwatywy

Stosowanie prezerwatyw należy do bardzo popularnych sposobów antykoncepcji. Skuteczność tej metody jest dość wysoka, ale występuje niebezpieczeństwo pęknięcia prezerwatywy podczas stosunku, dlatego wiele osób z niej rezygnuje na rzecz bardziej pewnych metod. Prezerwatywy mogą stanowić także doskonałą metodę wspomagającą, stosowaną równocześnie na przykład z tabletkami hormonalnymi.

3. Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki hormonalne to dla wielu osób jedna z najlepszych metod antykoncepcji. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ jest to stosunkowo tania, prosta i skuteczna metoda, dająca nawet 99,7% zabezpieczenia przed ciążą. Nie powoduje wielu skutków ubocznych i może być stosowana przez większość kobiet nawet przez wiele lat.

Więcej informacji na temat polecanych tabletek antykoncepcyjnych można znaleźć na stronie www.harmonella.info.

4. Zastrzyki antykoncepcyjne i plastry

Zastrzyki i plastry antykoncepcyjne działają podobnie jak tabletki. Są przeznaczone przede wszystkim dla osób zapominalskich, które zazwyczaj nie pamiętają o zażyciu tabletki. Niestety w większości przypadków są droższe od tabletek antykoncepcyjnych.

5. Wkładki antykoncepcyjne

Wkładki antykoncepcyjne to kolejna skuteczna metoda antykoncepcji, która polega na włożeniu do pochwy specjalnej wkładki wydzielającej hormony i tym samym niedoprowadzającej do zapłodnienia.

A Ty którą metodę chciałabyś najbardziej wybrać?

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz