Home / Leczenie / Polska przychodnia w Londynie – konsultacje u lekarzy specjalistów
zabieg

Polska przychodnia w Londynie – konsultacje u lekarzy specjalistów

Wydawać by się mogło, że polskie placówki medyczne to niewielkie przychodnie, które zatrudniają wyłącznie lekarzy pierwszego kontaktu, zatem pacjenci mogą liczyć jedynie na pomoc internisty czy pediatry, a przy tym mogą także wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz szczepienia. Nic bardziej mylnego! To prawda, że polska przychodnia Londyn zatrudnia lekarzy rodzinnych, ale stawia również na lekarzy innych, bardzo różnych specjalności.

Polscy lekarze w Wielkiej Brytanii

Ukończenie studiów medycznych w Polsce niestety nie jest gwarancją dobrych zarobków. Co prawda zwód lekarza cieszy się ogromnym uznaniem i traktowany jest jako prestiżowy, ale wielu lekarzy narzeka na niskie pensje i brak możliwości rozwoju, jakie daje uczestnictwo w ciekawych projektach czy badaniach. Z tego powodu część polskich lekarzy podejmuje pracę w innych państwach Unii Europejskiej. Dotychczas jednym z częstszych kierunków była Wielka Brytania. Między innymi dlatego, że pochodzący z Polski lekarze mogli otwierać tam własne przychodnie.

Polscy lekarze znajdują zatrudnienie w rozmaitych placówkach medycznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. W Wielkiej Brytanii ceni się nie tylko ich wiedzę i doświadczenie, ale również podejście do pacjenta. Profesjonalne podejście widać zwłaszcza w przychodniach typowo polskich – założonych i prowadzonych przez polskich lekarzy. Doskonałym przykładem prężnie działającej przychodni polskiej jest Fast Medica.

Polska przychodnia Londyn – lekarze dla Polaków?

W Wielkiej Brytanii mieszka i pracuje wielu obywateli Polski. Na tyle dużo, że zaistniała potrzeba otwierania polskich szkół i polskich przychodni medycznych. Ich działalność spotkała się z ogromnym entuzjazmem – Polacy najchętniej leczą się u osób, które zdobyły wykształcenie w Polsce, znają sposób funkcjonowanie polskiej służby zdrowia i są wstanie dokładnie zrozumieć, jak przebiegało dotychczasowe leczenie pacjenta w Polsce. Ponadto porozumiewają się w języku polskim, zatem wywiad z pacjentem prowadzony jest sprawnie, a wszelkie jego wątpliwości na bieżąco rozwiewane. Ponadto warto zauważyć, że pacjent jest w stanie przestrzegać zaleceń lekarskich tylko wtedy, gdy je dokładnie rozumie.

Polska przychodnia Londyn powstała z myślą o osobach pochodzących z Polski, ale dziś okazuje się, że jej pacjentami są również osoby innych narodowości (m.in. Ukraińcy), a także rdzenni Brytyjczycy. Dzieje się tak, ponieważ polskie kliniki zatrudniają lekarzy wielu specjalności i oferują stosunkowo krótki czas oczekiwania na konsultację. Pacjenci nie chcą czekać miesiącami na wizytę w placówce publicznej, dlatego stawiają na konsultację w polskich przychodniach. Tym bardziej, że w jednym miejscu mogą umówić się do kilku specjalistów, a jeżeli dany przypadek wymaga kompleksowego podejścia, specjaliści ci mogą konsultować się między sobą, co znacznie przyspiesza diagnozowanie i ułatwia późniejsze leczenie.

Do korzystania z oferty polskich placówek zachęca także fakt, że dysponują one nowoczesnym sprzętem medycznym, dzięki czemu zakres świadczonych przez nie usług obejmuje szereg specjalistycznych badań.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz