Home / Zdrowie / Jak poradzić sobie z wiosennym przesileniem
kobieta

Jak poradzić sobie z wiosennym przesileniem

Kiedy wielkimi krokami zbliża się wiosna, cieszysz się, że znów dni będą dłuższe, będzie cieplej i częściej do okien zajrzy słońce. Niestety, w tych chwilach wiele osób odczuwa zmęczenie, ma problemy z koncentracją, boryka się z bólem głowy, jest senne. Są to skutki przesilenia wiosennego, z którym możemy skutecznie walczyć.

Najlepsze sposoby na wiosenne przesilenie

Z dolegliwościami wiosennego przesilenia boryka się niemalże co piąta osoba. Jest to tak zwany syndrom zmęczenia wiosennego, który połączony jest ze zmniejszeniem sprawności, wyczerpaniem fizycznym oraz nadmierną pobudliwością i zmiennymi nastrojami. Syndrom wiecznego zmęczenia może być również oznaką poważnej choroby, jednakże w okresie nadchodzącej wiosny najczęściej świadczy o wiosennym przesileniu, z którym możemy uporać się bez zażywania leków czy wizyt u lekarza.

Dieta sposobem na wiosenne przesilenie

Musimy wiedzieć, że bardzo często nasza zimowa dieta jest po prostu uboga w witaminy i mikroelementy. Tym samym pojawia się apatia, mamy gorszą pamięć, suchą skórę, a nawet może dopaść nas anemia, czyli niedokrwistość. Oczywiście ogólny wygląd również daje znać, że w naszym organizmie jest zbyt mało witamin i objawia się tworzeniem się brzydkich zajadów, łamliwymi paznokciami i wypadaniem włosów. Wiosną należy więc szczególnie zadbać o dietę i sięgnąć po 5 niewielkich posiłków w ciągu dnia. Oczywiście nie mogą być one bardzo obfite, aby nie obciążać żołądka, lecz powinny być tak przyrządzone, aby dostarczały nam znacznej ilości witamin i minerałów.

Kiełki na złe samopoczucie

Warto założyć więc domową uprawę kiełków, które są bardzo bogate w witaminy, dostarczają one:

  • witamin z grupy B,
  • witaminy A, C, E
  • wapnia
  • cynku,
  • fosforu,
  • potasu
  • Chromu
  • Magnezu

Oczywiście doskonałym sposobem jest spożywanie znacznej ilości witamin w postaci warzyw i owoców. Sięgnijmy po ekologiczne nowalijki i cieszmy się bogactwem składników jakie wnoszą do naszego organizmu.

Zioła na poprawę stanu zdrowia

Nie tylko owoce, warzywa czy też kiełki pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia i eliminują wiosenne przesilenie. Skuteczne w tej dziedzinie są również zioła. Zmęczonemu organizmowi pomogą różnorodne herbatki ziołowe i owocowe, które zawierają owoce aronii, jarzębiny, głogu, melisy, czy też mięty. Świetnie sprawdza się też herbatka z owoców dzikiej róży, ponieważ zawiera znaczne ilości cynku, magnezu, potasu, wapnia. Substancje te nie tylko uspokajają, ale również odbudowują równowagę naszego całego organizmu.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz