Home / Zdrowie / Jak poradzić sobie z wiosennym przesileniem
kobieta

Jak poradzić sobie z wiosennym przesileniem

Kiedy wielkimi krokami zbliża się wiosna, cieszysz się, że znów dni będą dłuższe, będzie cieplej i częściej do okien zajrzy słońce. Niestety, w tych chwilach wiele osób odczuwa zmęczenie, ma problemy z koncentracją, boryka się z bólem głowy, jest senne. Są to skutki przesilenia wiosennego, z którym możemy skutecznie walczyć.

Najlepsze sposoby na wiosenne przesilenie

Z dolegliwościami wiosennego przesilenia boryka się niemalże co piąta osoba. Jest to tak zwany syndrom zmęczenia wiosennego, który połączony jest ze zmniejszeniem sprawności, wyczerpaniem fizycznym oraz nadmierną pobudliwością i zmiennymi nastrojami. Syndrom wiecznego zmęczenia może być również oznaką poważnej choroby, jednakże w okresie nadchodzącej wiosny najczęściej świadczy o wiosennym przesileniu, z którym możemy uporać się bez zażywania leków czy wizyt u lekarza.

Dieta sposobem na wiosenne przesilenie

Musimy wiedzieć, że bardzo często nasza zimowa dieta jest po prostu uboga w witaminy i mikroelementy. Tym samym pojawia się apatia, mamy gorszą pamięć, suchą skórę, a nawet może dopaść nas anemia, czyli niedokrwistość. Oczywiście ogólny wygląd również daje znać, że w naszym organizmie jest zbyt mało witamin i objawia się tworzeniem się brzydkich zajadów, łamliwymi paznokciami i wypadaniem włosów. Wiosną należy więc szczególnie zadbać o dietę i sięgnąć po 5 niewielkich posiłków w ciągu dnia. Oczywiście nie mogą być one bardzo obfite, aby nie obciążać żołądka, lecz powinny być tak przyrządzone, aby dostarczały nam znacznej ilości witamin i minerałów.

Kiełki na złe samopoczucie

Warto założyć więc domową uprawę kiełków, które są bardzo bogate w witaminy, dostarczają one:

  • witamin z grupy B,
  • witaminy A, C, E
  • wapnia
  • cynku,
  • fosforu,
  • potasu
  • Chromu
  • Magnezu

Oczywiście doskonałym sposobem jest spożywanie znacznej ilości witamin w postaci warzyw i owoców. Sięgnijmy po ekologiczne nowalijki i cieszmy się bogactwem składników jakie wnoszą do naszego organizmu.

Zioła na poprawę stanu zdrowia

Nie tylko owoce, warzywa czy też kiełki pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia i eliminują wiosenne przesilenie. Skuteczne w tej dziedzinie są również zioła. Zmęczonemu organizmowi pomogą różnorodne herbatki ziołowe i owocowe, które zawierają owoce aronii, jarzębiny, głogu, melisy, czy też mięty. Świetnie sprawdza się też herbatka z owoców dzikiej róży, ponieważ zawiera znaczne ilości cynku, magnezu, potasu, wapnia. Substancje te nie tylko uspokajają, ale również odbudowują równowagę naszego całego organizmu.

Sprawdź również!

facet

Zabiegi z wykorzystaniem lasera w naszym salonie

Nasz salon, mieszczący się na terenie Wrocławia specjalizuje się nie tylko w depilacji laserowej. Oprócz …

Dodaj komentarz