Home / Zdrowie kobiety / Primery do paznokci – czy są potrzebne?
krem

Primery do paznokci – czy są potrzebne?

Z Twoich paznokci odpryskuje nawet najwyższej jakości lakier hybrydowy lub stylizacje na bazie mas akrylowych i żelowych trzymają się płytki zbyt krótko? Jeśli Twój manicure został wykonany poprawnie, nie zalałaś skórek i dobrze zabezpieczyłaś wolny brzeg, a żarówki lub diody w lampie utwardzającej nie wymagają jeszcze wymiany, pomocny okazać się może primer do paznokci.

Kiedy stosować primer?

Pamiętaj, że jeśli określasz swoją paznokcie mianem „problematycznych”, warto przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Nietrwały, zapowietrzający się, odpryskujący manicure to często efekt problemów hormonalnych, głównie zaburzeń pracy tarczycy. Jeżeli jednak wykluczasz tę przyczynę, przyjrzyj się bliżej swoim paznokciom. Możliwe, że są zniszczone nieumiejętnym i niedelikatnym ściągnięciem poprzedniej stylizacji, są cienkie i rozdwajające się. W takim wypadku daj im na chwilę odpocząć i zadbaj o ich kondycję. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką wyjątkowo nierównej lub przetłuszczającej się płytki paznokciowej, skorzystaj z primerów. Poprawią trwałość Twoich stylizacji także wtedy, gdy Twoja praca i codzienne obowiązki wiążą się z częstym moczeniem dłoni, narażeniem na środki chemiczne, a nawet ciągłym stukaniem w klawiaturę komputera.

Czym są primery do paznokci?

Primer kwasowy do paznokci to płyn, który nakładamy na płytkę paznokcia po jej standardowym przygotowaniu (zmatowieniu i odtłuszczeniu). Jego podstawowym zadaniem jest zwiększenie przyczepności stosowanej masy- hybrydowej, żelowej czy akrylowej. Poprawia efekt odtłuszczenia, wytrawia płytkę, usuwa z niej zanieczyszczenia, zakwasza odczyn pH. Na rynku znajdziesz primer kwasowy i bezkwasowy. Czym się od siebie różnią?

Primery acid free to najczęściej używane, zazwyczaj bezwonne i dość łagodne preparaty produkowane na bazie octanu etylenu. Nie odparowują do sucha z płytki paznokcia, pozostawiając na niej lepką warstwę, która działa jak dwustronna taśma klejąca. Primer kwasowy to natomiast produkt do zadań specjalnych, dający gwarancję idealnego manicure u osób z bardzo problematyczną płytką i zmianami w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Zawiera on w swoim składzie wysokie stężenie nietoksycznego kwasu metakrylowego. O wiele mocniej i skuteczniej wytrawia paznokcie, przygotowując je na pierwszą warstwę nakładanej masy. Kilka małych kropelek nałożonych na środek paznokcia rozlewa się po nim idealnie, po czym całkowicie wyparowuje, nie zostawiając żadnej warstwy. Taki sposób aplikacji chroni skórki przed kontaktem z preparatem i nie naraża skóry na podrażnienia oraz daje gwarancję idealnego manicure.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz