Home / Choroby / Problemy z prawidłową perystaltyką jelit?
brzuch

Problemy z prawidłową perystaltyką jelit?

Zaburzenia perystaltyki jelit, czyli naturalnych i automatycznych skurczów mięśni znajdujących się w przewodzie pokarmowym, są dziś powszechne i powodują przykre dolegliwości. Zaleca się wtedy właściwą suplementację, która pomaga uregulować pracę jelit i wpływa na podwyższenie komfortu życia.

Regulacja pracy jelit

Celem ruchów perystaltycznych jest przesuwanie pokarmu, mieszanie i rozdrabnianie go. Zadaniem jelita cienkiego jest trawienie pokarmu i wchłanianie składników pokarmowych, a jego nadmierna motoryka powoduje zaburzenia wchłaniania i niedobory pokarmowe. Natomiast skurcze jelita grubego odpowiadają za mieszanie pokarmu, wchłanianie wody oraz przepychanie uformowanego kału w kierunku odbytnicy. Zaburzenia w jelicie grubym powodują zatem zaburzenia w wypróżnianiu. Najczęstszą przyczyną zaburzenia pracy jelit, jest niewyjaśniony do tej pory zespół jelita drażliwego, jednak mogą je wywoływać także zmiany hormonalne, stres, niektóre leki i choroby, infekcje przewodu pokarmowego, niewłaściwa dieta, mała aktywność fizyczna i inne. W tej sytuacji odpowiedni suplement diety, na przykład Colon C (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/colon-c-proszek-180-g-20-g,258.html), pomaga wyregulować pracę jelit. Takie składniki preparatu jak babka jajowata i cykoria regulują rytm wypróżnień, kontrolują stężenie cholesterolu we krwi i normują zachwianą perystaltykę jelit. Babka jajowata jest również źródłem błonnika pokarmowego, stanowiącego bardzo istotny element zdrowej i zrównoważonej diety.

Kontrola wagi ciała i rytmu wypróżnień

Właściwa suplementacja przynosi także inne korzyści. Preparat zawierający cykorię, na przykład wspomniany już Colon C, pomaga także w utrzymaniu właściwej wagi ciała i kontroli stężenia cukru we krwi. Dodatkowo bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis pełnią rolę probiotyków, które biorą udział w procesie trawienia, pobudzają motorykę przewodu pokarmowego, stymulują układ odpornościowy oraz uczestniczą w produkcji witamin, głównie z grupy B. Ponadto probiotyki są bardzo ważnym elementem, zapewniającym środowisku jelit równowagę w sytuacjach stresu lub nagłej i drastycznej zmiany sposobu odżywiania (na przykład w podróży).

Wybierając suplement diety o właściwym składzie, mamy pewność, że jelita są chronione w optymalny sposób. Należy więc szukać w preparatach takich składników jak babka jajowata, cykoria oraz bakterie z rodzaju  Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis. Dzięki nim zyskujemy takie korzyści jak regulacja pracy jelit, kontrola wagi oraz ochrona układu pokarmowego.

Sprawdź również!

lekarz

Nowoczesne metody kontroli glikemii – sensory CGM I FGM

Poznaj skuteczne metody kontroli glikemii. Odzyskaj kontrolę nad cukrzycą dzięki sensorom CGM i FGM! Codzienne, …

Dodaj komentarz