Home / Choroby / Problemy z prawidłową perystaltyką jelit?
brzuch

Problemy z prawidłową perystaltyką jelit?

Zaburzenia perystaltyki jelit, czyli naturalnych i automatycznych skurczów mięśni znajdujących się w przewodzie pokarmowym, są dziś powszechne i powodują przykre dolegliwości. Zaleca się wtedy właściwą suplementację, która pomaga uregulować pracę jelit i wpływa na podwyższenie komfortu życia.

Regulacja pracy jelit

Celem ruchów perystaltycznych jest przesuwanie pokarmu, mieszanie i rozdrabnianie go. Zadaniem jelita cienkiego jest trawienie pokarmu i wchłanianie składników pokarmowych, a jego nadmierna motoryka powoduje zaburzenia wchłaniania i niedobory pokarmowe. Natomiast skurcze jelita grubego odpowiadają za mieszanie pokarmu, wchłanianie wody oraz przepychanie uformowanego kału w kierunku odbytnicy. Zaburzenia w jelicie grubym powodują zatem zaburzenia w wypróżnianiu. Najczęstszą przyczyną zaburzenia pracy jelit, jest niewyjaśniony do tej pory zespół jelita drażliwego, jednak mogą je wywoływać także zmiany hormonalne, stres, niektóre leki i choroby, infekcje przewodu pokarmowego, niewłaściwa dieta, mała aktywność fizyczna i inne. W tej sytuacji odpowiedni suplement diety, na przykład Colon C (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/colon-c-proszek-180-g-20-g,258.html), pomaga wyregulować pracę jelit. Takie składniki preparatu jak babka jajowata i cykoria regulują rytm wypróżnień, kontrolują stężenie cholesterolu we krwi i normują zachwianą perystaltykę jelit. Babka jajowata jest również źródłem błonnika pokarmowego, stanowiącego bardzo istotny element zdrowej i zrównoważonej diety.

Kontrola wagi ciała i rytmu wypróżnień

Właściwa suplementacja przynosi także inne korzyści. Preparat zawierający cykorię, na przykład wspomniany już Colon C, pomaga także w utrzymaniu właściwej wagi ciała i kontroli stężenia cukru we krwi. Dodatkowo bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis pełnią rolę probiotyków, które biorą udział w procesie trawienia, pobudzają motorykę przewodu pokarmowego, stymulują układ odpornościowy oraz uczestniczą w produkcji witamin, głównie z grupy B. Ponadto probiotyki są bardzo ważnym elementem, zapewniającym środowisku jelit równowagę w sytuacjach stresu lub nagłej i drastycznej zmiany sposobu odżywiania (na przykład w podróży).

Wybierając suplement diety o właściwym składzie, mamy pewność, że jelita są chronione w optymalny sposób. Należy więc szukać w preparatach takich składników jak babka jajowata, cykoria oraz bakterie z rodzaju  Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis. Dzięki nim zyskujemy takie korzyści jak regulacja pracy jelit, kontrola wagi oraz ochrona układu pokarmowego.

Sprawdź również!

lekarz

Przyjmujesz antybiotyk lub miewasz alergie pokarmowe? Zobacz, jak sobie pomóc

Kuracje antybiotykowe z jednej strony pomagają zwalczyć groźne bakterie i wirusy, z drugiej niestety rujnują …

Dodaj komentarz