Home / Choroby / Masz problemy z układem krążenia u nóg? To może wynikać z nadwagi!
nogi

Masz problemy z układem krążenia u nóg? To może wynikać z nadwagi!

Zmagasz się z nieustającym uczuciem ciężkich i obolałych nóg, a żadna maść nie przynosi Ci już ulgi? Bardzo możliwe, że problem ten jest konsekwencją Twojej nadwagi. Zanim więc po raz kolejny udasz się do apteki, spróbuj podjąć wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów. Z treści artykułu dowiesz się, jak zrobić to w sposób zdrowy oraz bez ryzyka efektu jojo.

Żylaki konsekwencją otyłości

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z lekarzy podejmującego pracę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nadwaga to zwykle kluczowy powód tego, iż u kobiet powstają żylaki. Olsztyn to miejscowość, której spory odsetek mieszkańców ma problem z tego typu dolegliwością, dlatego w ośrodkach medycznych coraz częściej są przeprowadzane zabiegi usunięcia żylaków. Ja się jednak okazuje, można skutecznie uniknąć takiej konieczności. Wystarczy jedynie w porę wprowadzić odpowiednie zmiany do swojego jadłospisu.

Detoks organizmu na początek

Warto w pierwszej kolejności zafundować sobie kompleksowe oczyszczanie organizmu, które stanowi kluczowy etap procesu odchudzania. W Olsztynie ośrodki medyczne powszechnie zalecają swoim pacjentom dietę owocowo-warzywną dr Ewy Dąbrowskiej. Jej przeprowadzenie pozwala pozbyć się zalegających przez lata w organizmie toksyn, polipów oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu już po kilku tygodniach diety waga wraca do normy i jak ręką odjął mijają poważne dolegliwości chorobowe.

Trzeba jednak być przygotowanym na to, iż w pierwszych tygodniach głodówki (można spożywać wyłącznie warzywa i mało słodkie owoce), pojawia się tzw. kryzys ozdrowieńczy, objawiający się m.in. zawrotami głowy, drażliwością czy suchością w ustach. Jest to jednak oznaką, że organizm wreszcie wraca do zdrowia.

Jak odżywiać się po detoksie?

Wydaje Ci się, że po zakończeniu diety odchudzającej będziesz mogła znowu wrócić do niezdrowych nawyków żywieniowych? Nic z tych rzeczy! Jeżeli nie chcesz żeby znowu dokuczały Ci problemy z krążeniem u nóg, musisz w dalszym ciągu przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Przede wszystkim zapomnij o wysoko przetworzonych daniach typu fast-food, białym cukrze oraz słodyczach. Nie jest także wskazane częste spożywanie białego pieczywa, czerwonego mięsa i nabiału.

W zamian możesz natomiast wzbogacić swoją dietę o produkty na bazie pełnego ziarna – makarony, kasze i płatki (zwłaszcza kaszę jaglaną i gryczaną, a także płatki orkiszowe lub owsiane). Dzięki przestrzeganiu żywienia którego podstawą są nieprzetworzone produkty roślinne, już nigdy nie rozwiną się u Ciebie żylaki. Olsztyn to miejscowość, w której z łatwością znajdziesz poradnie dietetyczne podchodzące do pacjentów w sposób holistyczny.

Pamiętaj jednak o tym, że ostateczny kształt diety będzie zależny od wielu czynników, takich jak chociażby:

  1. Twój obecny stan zdrowia,
  2. Aktywność fizyczna,
  3. Charakter wykonywanej pracy,
  4. Styl życia,
  5. Wiek,
  6. Liczba kilogramów nadwagi.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem poradni dietetycznej w której rozpoczniesz proces odchudzania, Centrum Polkard jest ośrodkiem osiągającym najlepsze efekty u swoich pacjentów – bez efektu jojo. Zatrudnieni w tej placówce specjaliści schorzeń metabolicznych oraz dietetycy na pewno dobiorą optymalne zalecenia żywieniowe z uwzględnieniem Twoich preferencji, stanu zdrowia oraz pozostałych czynników. Nie ma więc sensu odkładać w nieskończoność tej decyzji!

Sprawdź również!

lekarz

Nowoczesne metody kontroli glikemii – sensory CGM I FGM

Poznaj skuteczne metody kontroli glikemii. Odzyskaj kontrolę nad cukrzycą dzięki sensorom CGM i FGM! Codzienne, …

Dodaj komentarz