Home / Zdrowie kobiety / Rak piersi – ogólne informacje
onkolog

Rak piersi – ogólne informacje

Rak piersi jest bardzo popularnym nowotworem, który występuje u kobiet bardzo często. Niekiedy również w przypadku zastosowania leczenia chirurgicznego koniecznego jest wycięcie piersi. Zabieg jest tym samym bardzo groźny i mogą wystąpić po nim liczne powikłania. Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z alternatywnych form leczenia. Mogą być one znacznie mniej destrukcyjne dla organizmu i dawać znacznie lepsze efekty w każdej sytuacji.

Badania naukowe

Według badań naukowy wysuwa się obraz kobiety chorej na raka piersi, jako kobiety, która bardziej dba o innych niż o siebie. Kobiety, która stara się być jak najlepsza dla wszystkich, a zapomina o dbaniu o siebie i swoje zdrowie. Kobiety chorujące na raka piersi mają tendencję do tego, by poświęcać się dla innych, ukrywać swoje emocje, nie rozładowywać swojego stresu. Kobiety te również mają tendencję do pohamowywania swojej seksualności. Wszystko to potrafi być bardzo groźne w skutkach i prowadzić do naprawdę bardzo poważnych chorób, z którymi trzeba w odpowiedni sposób walczyć.

leczenie raka piersi

Holistyczne podejście do leczenia

Holistyczne podejście do raka piersi skupia się na tym, że guz jest skutkiem choroby, a nie samą chorobą. To wcześniejsze wydarzenia przyczyniły się do powstania guza i to właśnie z nimi należy w odpowiedni sposób walczyć, aby powrócić do doskonałego zdrowia i samopoczucia. Jest w stanie dokonać tego praktycznie każda osoba, której zależy na świetnym zdrowiu i samopoczucia. Holistyczne spojrzenie skupia się na tym, że zdrowy organizm nie choruje. Dlatego też wystąpienie raka jest spowodowane tym, że sam organizm jest w kiepskim stanie i konieczne jest odpowiednie leczenie raka piersi, aby doprowadzić organizm do odpowiedniego stanu. W podejściu holistycznym kluczowe jest zadanie sobie pytania: co zapobiega chorobie nowotworowej i w jaki sposób ten, mechanizm zostaje zakłócany? Dzięki odpowiedzi na to pytanie można znaleźć faktyczne źródło choroby i można rozpocząć odpowiednią walkę z nią w najbardziej efektywny sposób dla każdego.

Nieodpowiedni biustonosz

Negatywnie na zdrowie piersi może wpływać również nieodpowiedni biustonosz. Dobranie go do swoich potrzeb jest zatem kluczowe. W przypadku kobiet o małych rozmiarów piersiach nie jest nawet konieczne noszenie biustonosza. Inaczej ma się to w odwrotnej sytuacji. Tutaj po prostu biustonosz poprawia komfort chodzenia i jest bardzo wygodny. W przypadku wybieraniu odpowiedniego dla siebie należy jednak unikać biustonoszy z fiszbinami, a także biustonoszy, które uciskają piersi. W ten sposób hamowany jest bowiem odpowiedni przepływ krwi i limfy.

 

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz