Home / Leczenie / Rehabilitacja po udarze mózgu – 3 kroki do zdrowia
rehabilitacja

Rehabilitacja po udarze mózgu – 3 kroki do zdrowia

Osoby po udarze bardzo często wpadają w zły stan psychiczny. Nie wierzą w szybki powrót do zdrowia. Zła forma fizyczna i psychiczna wynikająca z przeżytego udaru powoduje problemy natury emocjonalnej. Skutki udaru są bolesne nie tylko dla samego pacjenta, ale również dla jego otoczenia. Ze skutkami udaru zawsze musi walczyć także rodzina chorego i jego przyjaciele. Co jest najważniejsze przy powrocie do zdrowia? O czym należy pamiętać? W poniższym tekście przedstawiamy 3 kroki do lepszego, sprawnego zdrowia.

Kompleksowa rehabilitacja pod okiem specjalistów

Podstawą jest kompleksowa rehabilitacja po udarze mózgu. Im szybciej, tym lepiej. Po udarze każdy dzień jest ważny. Szybkie rozpoczęcie procesu leczenia może przynieść duże rezultaty. Ważne, aby rehabilitacja była regularna i dobrze dopasowana do stanu zdrowia pacjenta. Dobrą decyzją jest udział w profesjonalnych turnusach rehabilitacyjnych. Pacjent jest wtedy pod dobrą opieką. W ciągu dnia bierze udział w skutecznych zabiegach, wykonywanych we właściwych proporcjach. Najczęściej wśród rehabilitacji poudarowej znajduje się terapia manualna, aromaterapia, fizjoterapia, indywidualne ćwiczenia z pacjentem, hydroterapia, terapia zajęciowa. Pacjent często musi na nowo nauczyć się podstawowych czynności życiowych.

Pozytywne podejście

Pozytywne podejście to połowa sukcesu. W każdej rehabilitacji, a szczególnie w rehabilitacji po udarze mózgu bardzo istotna jest wiara w siebie. Pozytywne nastawienie to podstawa. Osoba, która ma sile walczyć może wygrać trudną walkę ze skutkami  udaru. Warto o tym pamiętać.

Wsparcie rodziny

Bardzo ważne jest oczywiście wsparcie rodziny i bliskich. Pacjent musi koniecznie wiedzieć, że ma do kogo wracać. Wsparcie bliskich ich obecność, pomocna dłoń i dobre słowo to naprawdę ogromna pomoc. Skutki udaru są często bardzo bolesne – osoba chora nie może poradzić sobie ze świadomością swojego stanu zdrowia. Ciężko jej się pogodzić ze swoim stanem zdrowia. Wsparcie kogoś bliskiego kto wysłucha, zmotywuje i po prostu będzie obok na każdym etapie powrotu do zdrowia to priorytet.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz