Home / Apteczka / Skąd się bierze naturalna witamina C?
lekarz

Skąd się bierze naturalna witamina C?

Kwas L – askorbinowy, czyli witamina C stanowi najlepsze źródło dla pozyskiwania substancji odżywczych, w tym ochronnych dla organizmu.
Witamina C jest związkiem szeroko rozpowszechnionym w świecie roślinnym. Wiele osób uważa, że najważniejszym źródłem witaminy C jest cytryna, aczkolwiek nie jest to prawda.

Źródła pozyskiwania witaminy C

Otóż, naturalna witamina C znajduje się w dużej ilości w takich owocach i warzywach jak: acerola, dzika róża, rokitnik, czarna porzeczka, papryka, natka pietruszki, czerwona papryka, czy brokuły. W cytrusach witamina C znajduje się w: pomelo, pomarańczy, cytrynie, grejpfrucie czerwonym, grejpfrucie białym, a także w limonce. Należy zaś pamiętać o tym, by cytrusy zawsze obierać. Naturalna witamina C jest o wiele lepsza w zastosowaniu aniżeli suplementy. Należy jednak pamiętać, by stosować ją na sposób właściwy. Można oczywiście korzystać z suplementów, aczkolwiek w tym wypadku zawsze trzeba kupować je u sprawdzonych producentów. Dobrze będzie zawsze zapoznać się ze składem danego preparatu, by ocenić, jaką ma zawartość naturalnej witaminy C.

Zalety stosowania naturalnej witaminy C

Naturalna witamina C działa korzystnie przede wszystkim na układ immunologiczny. Wpływa na zachowanie równowagi komórkowej w organizmie. Suplementowanie naturalnej witaminy C jest przydatne zwłaszcza w stanach obniżonej odporności organizmu, dla osób przemęczonych. Każda osoba, której zależy na zdrowiu powinna więc zażywać witaminę C. Dobrze wiedzieć, w których owocach jest jej najwięcej, gdyż dzięki temu można sprawić, że suplementacja okaże się jeszcze korzystniejsza. Witamina C jest jedną z tych witamin, która występuje w naturalnym otoczeniu w dużych ilościach. Wobec tego też nie ma problemu z dotarciem do niej. Przemysł farmaceutyczny oferuje znacznie więcej suplementów na bazie tej witaminy. To sprzyja regularnemu spożywaniu. Do niedawna nie zwracano tak dużej uwagi na to, jak spożywa się pewne suplementy i co zawierają, lecz teraz uległo to zmianie.

Sprawdź również!

komar

Ugryzienie komara – jak sobie z nim radzić?

Ukąszenia komarów zostawiają na skórze swędzące i czerwone bąble. Świąd może utrzymywać się kilka dni. …

Dodaj komentarz