Home / Zdrowie kobiety / Skuteczna maść, krem lub żel na problemy intymne… nie tylko kobiet
bikini

Skuteczna maść, krem lub żel na problemy intymne… nie tylko kobiet

Intymne infekcje bakteryjne i grzybicze należą do bardzo często występujących dolegliwości. Oprócz oczywistego dyskomfortu, spowodowanego samą infekcją okolic intymnych i jej dokuczliwymi objawami, niechęć budzi też fakt, że rozwijają się one zazwyczaj w sytuacji zmiany klimatu, przyjmowania leków czy osłabienia odporności – a więc w czasie dalekich podróży, podczas urlopów czy w momencie, w którym organizm zmaga się akurat z innymi problemami…

Infekcje okolic intymnych – statystycznie – znacznie częściej dokuczają kobietom niż mężczyznom. Być może z tego właśnie powodu preparaty, maści, kremy czy żele, zalecane w przypadku takich dolegliwości, zwyczajowo klasyfikuje się i reklamuje, jako „preparaty dla kobiet”, tymczasem są one skuteczne również w przypadku męskich infekcji intymnych – łagodzą podrażnienia lub nawet likwidują niektóre z łagodniejszych zakażeń.

Infekcje intymne

Objawy takich infekcji zwykle są bardzo trafnie rozpoznawane przez samych zainteresowanych. Upławy u kobiet, sącząca się wydzielina z cewki moczowej u mężczyzn, uporczywe swędzenie i / lub pieczenie okolic intymnych oraz podrażnienie skóry w tym miejscu, bolesne stosunki, a niekiedy także sprawiające ból oddawanie moczu zazwyczaj zwiastują infekcję bakteryjną lub grzybiczą. Niestety, najbardziej kochają one to, co wszyscy: lato, zbiorniki wodne, słońce, zmiany stref klimatycznych i wakacje. Infekcjom intymnym sprzyja również obcisła bielizna i odzież oraz niewłaściwa higiena osobista – zarówno ta niedostateczna, jak i ta przesadnie dokładna. Leki na problemy intymne kobiet znajdziesz również na https://wylecz.to/pl/choroby/ginekologia/leki-bez-recepty-na-infekcje-intymne-jak-leczyc-infekcje-pochwy.html

Czym leczyć zakażenia bakteryjne?

Najpopularniejsza infekcja intymna, objawiająca się świądem, bolesnością i tkliwością miejsc intymnych oraz nienaturalną wydzieliną to zakażenie bakteryjne. W poważniejszych stanach konieczne jest leczenie antybiotykiem o szerokim spektrum działania lub takim indywidualnie dobranym do konkretnej bakterii atakującej organizm, a w początkowym okresie, pomocne mogą okazać się maści i żele o miejscowym działaniu nawilżającym, łagodzącym i antybakteryjnym.

  • Iladian żel – wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Do aplikowania w przypadku lekkiej infekcji. Może być również stosowany profilaktycznie, w celu utrzymania właściwego pH i prawidłowej flory bakteryjnej – najlepiej raz na dobę, wieczorem.

Jak leczyć zakażenia grzybicze?

Rozwojowi drożdżaków wywołujących zakażenie sprzyja ciepłe i wilgotne środowisko, niedostateczna higiena lub na przykład długotrwała antybiotykoterapia niszcząca naturalną, ochronną florę bakteryjną organizmu. Zakażenie grzybicze u kobiet powoduje świąd, serowate upławy i ból odczuwany podczas stosunku, natomiast u mężczyzn przez dłuższy czas przebiega całkowicie bezobjawowo. Zapobiegać takim infekcjom można, aplikując sobie na przykład probiotyki, w formie suplementu lub naturalnych jogurtów czy kefirów. W przypadku pojawienia się zakażenia, można zastosować jeden z preparatów dostępnych w aptekach bez recepty.

  • Clotrimazol AL 1% – delikatny krem przeciwdrożdżakowy, do stosowania miejscowego na skórę, najlepiej dwa razy na dobę – rano i wieczorem. Przynosi ulgę w podrażnieniach intymnych wszelkiego rodzaju, związanych ze zmianą trybu życia czy na przykład kontaktem z zanieczyszczoną wodą. Należy go regularnie aplikować przez co najmniej cztery tygodnie, nawet w przypadku ustąpienia objawów zakażenia grzybiczego.
  • Iladian żel – specyfik z zawartością bakterii z grupy Lactobacillus. W przebiegu grzybicy pomaga przywrócić prawidłową florę bakteryjną, zachować właściwe pH i zwalczać drożdżaki.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz