Home / Zdrowie kobiety / Sposób na bezbolesne oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny
zabieg

Sposób na bezbolesne oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Istnieje kilka sposobów na oczyszczanie skóry twarzy, które zna każdy. Tradycyjnymi metodami są przede wszystkim peelingi manualne, które z powodzeniem można wykonywać w domu. Alternatywą dla tych zabiegów jest peeling kawitacyjny, czyli bezbolesne i dogłębne oczyszczanie skóry twarzy, które jest odpowiednie dla każdego rodzaju cery.

Charakterystyka zabiegu

Na początku kosmetyczka tonizuje twarz, a czasami dla wzmocnienia efektu zabiegu stosuje peeling ziarnisty. Potem, nakłada na skórę serum i przeprowadza zabieg szpatułką z falami ultradźwiękowym, za pomocą której oczyszcza wszystkie partie twarzy. Po zabiegu, stosuje się mikro masaż i maseczkę nawilżającą. Cały proces oczyszczania trwa 30-60 minut, przez trzy tygodnie po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Peeling kawitacyjny jest polecany każdemu, a szczególnie osobom z cerą problematyczną, które borykają się z takimi niedoskonałościami skóry twarzy jak wągry, przebarwienia, trądzik czy zaskórniki. Zabieg jest bezbolesny i relaksacyjny. Działanie szpatułki usuwa martwy naskórek, poprawia przepływ limfy i krwi, sprawia, że komórki są dotlenione. Peeling może być wstępem do innych zabiegów kosmetycznych np. nawilżania twarzy.

Przeciwwskazania do wykonywania peelingu

Z racji tego, że zabieg bazuje na działaniu fal ultradźwiękowych, odradza się wykonywaniu peelingu w konkretnych przypadkach. Niewskazane jest przeprowadzanie zabiegu u kobiet w ciąży, osób chorych na nowotwór, osteoporozę, padaczkę, cierpiących na niewydolność krążenia i posiadających metalowe implanty, albo rozrusznik serca.

Peeling kawitacyjny w domu

Istnieje możliwość przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego w domu. W tym celu należy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, czyli urządzenie do kawitacji. Wysokiej jakości produkty znajdują się np. na: https://importmania.pl/pol_m_Urzadzenia-kosmetyczne_Do-salonu_Peeling-kawitacyjny-174.html. Poza osprzętem trzeba mieć płyn do zwilżania skóry i waciki. Najlepiej używać wody źródlanej, toniku bezalkoholowego, albo soli fizjologicznej. Korzystając z wody różanej można dodać zabiegowi efektu aromaterapii. Zwilżoną skórę twarzy należy oczyszczać za pomocą szpatułki. Podczas zabiegu, twarz nie może być sucha. Należy wykonywać płynne, ruchy, by zapobiec uszkodzeniu skóry. Szacuje się, że oczyszczanie w domu powinno trwać około 15 minut. Po skończonym zabiegu należy przemyć twarz płynem i nałożyć maseczkę, albo krem nawilżający.

Peeling kawitacyjny jest świetnym rozwiązaniem na poprawę kondycji skóry twarzy, ramion, dekoltu, albo pleców. Doskonale radzi sobie z zaskórnikami i wągrami, które są bardzo powszechnym problemem. Dla osiągnięcia pełnego efektu oczyszczenia, należy regularnie powtarzać zabieg. trzeba jednak pamiętać, by po peelingu kawitacyjnym odpowiednio chronić skórę.

Sprawdź również!

test ciążowy

Ciąża – pierwsze objawy – Jakie są i kiedy się zaczynają

Możliwość bycia w ciąży zawsze budzi wiele emocji, niezależnie od tego, czy byłaby ona planowana, …

Dodaj komentarz