Home / Uncategorized / Jak sprawdzić, czy ktoś mnie szpieguje? Bezpieczny komunikator to szansa na ochronę danych
bezpieczeństwo

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie szpieguje? Bezpieczny komunikator to szansa na ochronę danych

Jeśli odnosisz wrażenie, że możesz być szpiegowany, pora na podjęcie odpowiednich kroków. Oprogramowanie szpiegujące jest łatwo dostępne, dlatego każdy może je wykorzystać, nawet osoby z naszego bliskiego otoczenia. W takiej sytuacji należy zadbać o swoją prywatność. Bezpieczny komunikator to szansa na skuteczną ochronę anonimowości.

Powszechność aplikacji szpiegujących jest coraz większa. Zwiększona czujność może być niewystarczająca

Do niedawna oprogramowanie szpiegujące było drogie i skomplikowane w obsłudze. Korzystali z niego jedynie wyrafinowani cyberprzestępcy. Obecnie możemy skorzystać z tzw. opcji freemium, czyli podstawowych funkcjonalności za darmo oraz bardziej zaawansowanych za opłatą. Co więcej, programy szpiegujące są łatwo dostępne i powszechne. W zasadzie każda osoba może z nich skorzystać. Popularne lokalizatory GPS, które są pomocne w poszukiwaniach zagubionego portfela czy pęku kluczy, mogą służyć również jako narzędzie szpiegujące. To samo dotyczy programów mających dbać o bezpieczeństwo dzieci.

W jaki sposób złośliwe oprogramowanie szpiegujące monitoruje urządzenia mobilne?

Kiedy szkodliwe oprogramowanie uzyska dostęp do naszego smartfona, może działać w różnoraki sposób. Jego działanie jest zależne w głównej mierze od tego, jakie informacje chce wydobyć przestępca. Osobom z naszego otoczenia często zależy na naszych konwersacjach oraz lokalizacji. Dotyczy to szczególnie zazdrosnych parterów. Natomiast jeśli chodzi o cyberprzestępców, ci pragną najbardziej poufnych danych, takich jak loginy i hasła do kont bankowych czy skrzynek mailowych. Zwykle programy szpiegujące działają bardzo dyskretnie i są ciężkie do wykrycia, jednak zdarzają się i takie, które od razu zaznaczają swoją obecność, np. blokują nam dostęp do naszego urządzenia.

Bezpieczny komunikator to wiarygodne narzędzie, które dba o nasze bezpieczeństwo w sieci

Komunikator internetowy, którego można obdarzyć zaufaniem, powinien opierać swoje działanie na szyfrowaniu wiadomości end-to-end. Dzięki niemu treść konwersacji może być widziana wyłącznie na urządzeniach nadawcy i adresata. Wysokim poziomem bezpieczeństwa wyróżnia się polski komunikator UseCrypt Messenger. Został doceniony przez służby specjalne oraz międzynarodowych specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Aplikacja dba o prywatność użytkowników – nie zapisuje ich danych oraz konwersacji na serwerach, przez co wszelkie informacje zostają poufne na zawsze. Komunikator dysponuje również hasłem różnym od tego, które chroni system operacyjny. Przestępca może złamać kod blokady ekranu, ale nie będzie w stanie wkraść się do samej aplikacji.

UseCrypt Messenger to również narzędzie blokujące próby przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem przez szkodliwe oprogramowanie. Bez problemu udaje mu się zweryfikować obecność programu szpiegującego. Aplikacja chroni nas, naszą lokalizację oraz wszystkie informacje, które dotyczą naszych rozmówców. Wybierając ten komunikator, dajemy sobie szansę na bezpieczne poruszanie się w sieci oraz możliwość przeprowadzania prywatnych konserwacji bez udziału osób trzecich.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

Dodaj komentarz