Home / Zdrowie mężczyzny / Szampon – męska sprawa? O dobieraniu szamponu do męskich włosów
szampon

Szampon – męska sprawa? O dobieraniu szamponu do męskich włosów

O higienę swojego ciała dbać powinien każdy bez wyjątku. Z samej natury uważa się, że to kobiety przywiązują większą wagę do swojego wyglądu, do dbałości o swoje ciało. Rzeczywistość pokazuje, że wcale nie jest to żadną regułą. Mówiąc o dbałości o higienę, należy wskazać między innymi na włosy. To bardzo szczególny element, o który każdy powinien dbać. Warte zastanowienia jest to, jakich kosmetyków powinni używać mężczyźni, aby móc mówić o dobrej dbałości o włosy.

Męski i damski szampon

W sklepach z kosmetykami, w drogeriach mamy bardzo wiele różnych produktów, w tym również szamponów do włosów. Osobno mamy umieszczone damski szampony oraz te męskie. Tak naprawdę jednak czy różnią się one od siebie? Jedyną różnicą, jaką możemy wyróżnić, może być zapach szamponu. W rzeczywistości bowiem sam skład nie różni się i tym samym mężczyźni mogą używać także damskich szamponów do włosów – o ile ów zapach im się podoba.

Jak wybrać szampon?

Z reguły jednak mężczyźni wybierają szampony dla mężczyzn. W jaki sposób powinny być one dobierane? Tutaj przede wszystkim należy mieć na uwadze rodzaj posiadanych włosów, należy poznać tenże aspekt. Należy zaobserwować czy włosy są podatne na przetłuszczanie się, czy są suche, czy mamy do czynienia z alergią skóry na głowie, czy mamy do czynienia ze zjawiskiem łupieżu? Jeśli odpowiemy na te pytania, to warto również odpowiedzieć sobie na to, jakim typem włosa się charakteryzujemy. Można tu mówić o:

  • włosach przetłuszczających się,
  • włosach cienkich,
  • włosach ze skłonnością do łupieżu,
  • włosach ze skłonnością do alergii,
  • włosach kręconych

Ważne jest to, aby kupować szampon w sprawdzonych miejscach. Między innymi można postawić na aptekę Cefarm, której oferta jest bardzo rozbudowana. Nie należy kupować szamponów sugerując się tylko ceną, ponieważ jest to złudne. Tanie szampony są tanie i jest to jedyna ich zaleta. Nie należy także do mycia włosów używać mydła, gdyż jest to tylko pewien zamierzchły zwyczaj, który nie ma racji bytu.

Jak dbać o włosy?

Bardzo ważnym aspektem jest także właściwa dbałość o włosy. W przypadku mężczyzn najlepiej jest myć włosy co dwa do trzech dni. Jest to pewna ogólna zasada, która nie musi być żelazna. Jeśli bowiem włosy wymagają umycia ich każdego dnia, to należy je wówczas umyć. Warto zachować odstęp pomiędzy poszczególnymi myciami około 24 godzin. Jeden fakt jest tutaj niezaprzeczalny, o włosy dbać należy w sposób szczególny. To nie tylko kwestia naszego wyglądu, ale także naszej osobistej higieny.

Sprawdź również!

facet

Jak zwiększyć ilość plemników w nasieniu – zwiększanie płodności mężczyzn

Zwiększenie płodności mężczyzn polega na zadbaniu o nasienie. Lepsza jakość nasienia rzutuje na większą ilość …

Dodaj komentarz