Home / Zdrowie / Ubrania medyczne – postaw na bezpieczeństwo, wygodę i styl w pracy
lekarz

Ubrania medyczne – postaw na bezpieczeństwo, wygodę i styl w pracy

Każda branża na świecie przechodzi ewolucję. Podobnie jest z medycyną, która sukcesywnie rozwija się z roku na rok. Zarówno pod kątem wiedzy na temat chorób i nowych metod leczenia oraz wyglądu. Obecnie inaczej wyglądają przychodnie, szpitale, a także zatrudnieni w nich ludzie. Wszystko jest bardziej nowoczesne, stylowe i funkcjonalne. W taki trend wpisują się również ubrania medyczne, które są bezpieczniejsze, wygodniejsze i elegancko skrojone.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

 Praca w ochronie zdrowia wymaga kontaktu z pacjentami, którzy mają różne dolegliwości. Ubrania medyczne mają chronić pracowników przed szkodliwym wpływem krwi i innych wydzielin pacjenta, które mogą pobrudzić zwykłe ubranie oraz być przyczyną zarażenia różnymi chorobami zakaźnymi. Dlatego pierwszym i najważniejszym czynnikiem przy projektowaniu fartuchów medycznych jest bezpieczeństwo.

 Ubrania medyczne muszą być też wygodne

Z reguły praca w placówkach medycznych trwa po dwanaście godzin. Tyle wynosi standardowy dyżur pielęgniarki i lekarza, jeśli zapisy w umowie lub stan zdrowia nie określają tego inaczej. W tym czasie wykonujesz setki, jak nie tysiące ruchów rękami, przemierzasz znaczne odległości po szpitalu lub przychodni. Nawet w małym gabinecie stomatologicznym jest dużo obowiązków. Dlatego ubrania medyczne muszą być wygodne. Zapewniać odpowiedni komfort termiczny, a także umożliwiać wykonywanie swobodnych przysiadów, skłonów i nachyleń w kierunku pacjentów. Na koniec bardzo ważna jest również wytrzymałość. Zwłaszcza na regularne pranie w specjalnych środkach chemicznych, które usuwają uporczywe plamy.

 Wizerunek ma znaczenie, dlatego ubrania medyczne są bardziej stylowe

 Aktualnie w każdej dziedzinie życia ludzie patrzą na detale i na tej podstawie oceniają człowieka oraz miejsce, które wykonuje daną usługę. Dlatego nowoczesne szpitale, kliniki, gabinety stomatologiczne, gabinety kosmetyczne i przychodnie wyglądają bardzo efektownie. Również ludzie, którzy tworzą zespół specjalistów w danej dziedzinie, powinni mieć odpowiednie ubrania medyczne. Estetyczne uniformy, odpowiednio skrojone dla kobiet tuniki medyczne, żakiety i bluzy to obecnie standard, do którego dążą najlepsi.

Wyraziste kolory są obecnie nowym trendem

Jeszcze kilka lat temu ubrania medyczne mogły kojarzyć się głównie z kolorem białym, niebieskim i czasami zielonkawym. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele modeli ubrań, które możesz mieć w jaskrawych, wyrazistych barwach. W ten sposób buduje się nowoczesny wizerunek firmy oraz ułatwia się identyfikacje personelu na korytarzach lub w gabinetach medycznych.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz