Home / Badania / USG zwierząt – Toruń
lekarz

USG zwierząt – Toruń

Badanie USG, czyli badanie ultrasonograficzne, jest doskonałym sposobem obrazowania narządów nie tylko u ludzi, ale i u zwierząt – zarówno u kotów, jak i u psów. USG pomaga naszym lekarzom weterynarii w trafnym stawianiu diagnozy i leczeniu schorzeń naszych czworonożnych pacjentów. Badanie wykonywane w jednym z gabinetów w klinice weterynaryjnej Avimedicus pozwala ocenić stan mięśni, ścięgien i stawów, a tym samym zdiagnozować ewentualną patologię. Za sprawą odpowiednio wykonanego USG można też zdiagnozować ciała obce w organizmie i dostrzec zmiany nowotworowe u psów i kotów. Avimedicus umożliwia wykonanie USG m.in.:

 • gałki ocznej
 • klatki piersiowej
 • jamy brzusznej
 • układu rozrodczego
 • mięśni i ścięgien
 • echo serca z Dopplerem

Nasz zespół specjalistów dysponuje wysokiej klasy sprzętem technicznym (aparatami USG i RTG), które umożliwiają osiągnięcie doskonałej jakości obrazów narządów. Nowoczesny rozwiązania techniczne w parze z wiedzą i umiejętnościami naszych lekarzy weterynarii pozwalają na szybkie i trafne diagnozowanie schorzeń, które w tradycyjnym leczeniu mogą być niewykrywalne lub trudne do wykrycia. Nieinwazyjne badanie USG zwierząt Toruń przeprowadzane przez klinikę Avimedicus odbywa się w bezpiecznych warunkach i nie sprawia zwierzętom bólu ani zbędnego dyskomfortu.

W ramach naszych usług wykonujemy też badanie RTG, które pozwala na dogłębną ocenę kośćca kończyn, kręgosłupa, czaszki (w tym badanie RTG zębów). Badanie RTG umożliwia również na wykrycie ciała obcego w organizmie psa lub kota. Dzięki dokładnemu obrazowi jesteśmy w stanie szybko i skutecznie podjąć się leczenia, w tym – jeśli to konieczne – farmakoterapii Twojego pupila.

Leczenie zwierząt – Toruń

Klinika weterynaryjna Avimedicus w Głogowie niedaleko Torunia to miejsce, któremu warto zaufać. Jeśli mieszkasz w Toruniu lub okolicy i szukasz dobrej opieki weterynaryjnej dla swojego pupila, to koniecznie skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub odwiedź nas w Głogowie. Być może Twoja rodzina powiększyła się o czworonoga i szukasz dla niego kliniki albo przeprowadzasz się do nowego miasta i chcesz znaleźć dobry ośrodek leczenia zwierząt. A może chcesz zmienić dotychczasowego weterynarza?  W każdym przypadku zgłoś się do nas już dziś, żeby dowiedzieć się o nas więcej po to, by w razie nagłego wypadku zwierzęcia wiedzieć co robić.

Poza badaniami USG i RTG, oferujemy szeroki zakres badań laboratoryjnych, wykonujemy szczepienia profilaktyczne, zajmujemy się prowadzeniem ciąży i przeprowadzamy zabiegi inseminacji psów i cesarskiego cięcia. Co więcej, wśród naszego personelu są wykwalifikowani lekarze weterynarii w dziedzinie:

 • interny
 • ginekologii
 • neonatologii
 • pediatrii
 • chirurgii
 • okulistyki
 • kardiologii weterynaryjnej

Jako specjaliści przeprowadzający leczenie zwierząt Toruń, odbyliśmy dodatkowe staże i specjalistyczne szkolenia, aby doskonalić nasze umiejętności kliniczne w procesie leczenia zwierząt i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc im znowu cieszyć się pełnią sił. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również!

usg

Kiedy ginekolog może określić płeć dziecka?

Oczekiwanie na narodziny dziecka jest zwykle bardzo emocjonujące. Przyszli rodzice pragną, jak najszybciej poznać płeć …

Dodaj komentarz