Home / Leczenie / Wizyta w gabinecie podologicznym
podolog

Wizyta w gabinecie podologicznym

Dokładamy wielu starań, aby nasze dłonie czy twarz wyglądały pięknie. Czy jednak takim samym staraniem otaczamy swoje stopy?

W trosce o zdrowe stopy

Nasze stopy każdego dnia wykonują ciężką pracę, nosząc nas z miejsca na miejsce. Często warunki, jakie zapewniamy stopom nie są najlepsze – nieprzepuszczające powietrza skarpetki, niewygodne obuwie, nieprawidłowa higiena stóp. W efekcie może się okazać, że nasze stopy cierpią i pojawiają się na nich modzele czy odciski. Gabinet podologiczny jest miejscem, gdzie możemy zadbać o nasze stopy. Podolog nie tylko wyeliminuje problem, który się pojawił, lecz także nauczy nas prawidłowej troski o stopy, aby były zdrowe.

Czym zajmuje się podolog?

Głównym zadaniem podologa jest uczenie prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych stóp oraz korygowanie zmian, które pojawiają się w obrębie stopy. Jeżeli dokuczają nam takie problemy jak modzele, odciski, przesuszone pięty czy wrastające paznokcie u stóp, wówczas warto wybrać się na wizytę u podologa. Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania suchych stóp pacjenta, zarekomenduje on odpowiednią pielęgnację, a także właściwe środki farmaceutyczne, jeżeli będą one niezbędne. Szczególną uwagę nas topy powinny zwracać zwłaszcza osoby chorujące na hemofilię, cukrzycę czy reumatyzm, gdyż to one najbardziej są narażone na dolegliwości ze strony stóp. Warto jednak podkreślić, że do podologa powinien wybrać się każdy, komu zależy na fachowej wiedzy odnośnie pielęgnowania stóp i dbania o ich ładny wygląd. W niektórych wypadkach nie wystarczy bowiem pedicure w salonie kosmetycznym, aby stopy były nie tylko ładne, ale i zdrowe.

Kiedy warto wybrać się do podologa?

Do wizyty u podologa powinny skłonić cię wszystkie problemy ze stopami. Najczęściej pojawiające się dolegliwości to nawracające odciski, problem z wrastającymi bądź wkręcającymi się paznokciami stóp. Podolog pomoże również w sytuacjach z koniecznością rekonstrukcji czy protetyki paznokci stóp.

Sprawdź również!

seniorzy

Skuteczne sposoby na walkę z zapaleniem stawów

Niezależnie od wieku każdy z nas potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu. Wystarczy godzina spaceru, biegania, pływania …

Dodaj komentarz