Home / Dieta / Właściwości owoców goji
goji

Właściwości owoców goji

Jagody goji to popularna nazwa dla owoców krzewów rosnących na terenie Azji. Najczęściej sprzedawane są w postaci suszonej lub soku. Bez względu na formę ma ogromne właściwości dla naszego stanu zdrowia.

Właściwości goji

Goji znana jest w Azji od wielu tysięcy lat, w Europie popularność uzyskała dopiero niedawno, dzięki bogatej zawartości wielu składników. Trudno jest je wszystkie wyliczyć, ale najważniejsze to:

  • 6 podstawowych witamin,
  • 18 aminokwasów, w tym 8 niewytwarzanych przez organizm człowieka,
  • kilkanaście mikroelementów,
  • polisacharydy,
  • antyoksydanty,
  • monosacharydy,
  • pierwiastki śladowe,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • beta-karoteny.

Bogaty skład, który zawierają owoce goji mają wpływ na ich właściwości zdrowotne i zastosowanie w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń.

 Na co stosować suszone owoce goji

Legenda głosi, że Chińczyk odżywiający się wyłącznie jagodą goji dożył 252 lat. To tylko legenda, ale obrazująca bardzo dobrze wpływ tych owoców na stan naszego organizmu.

Jagoda goji ma bardzo szerokie zastosowanie w naturalnym leczeniu różnorodnych schorzeń. Przede wszystkim wpływa na wzmocnienie systemu immunologicznego, który odpowiada za zabezpieczenie przed różnego rodzaju infekcjami. Systematyczne spożywanie jagody pozytywnie wpływa na stan stawów i kości, opóźnia proces starzenia, poprawia wzrok.

Owoce goji zawierają niezwykle cenny składnik, a mianowicie LBP, czyli bioaktywny kompleks polisacharydowy. Przeprowadzone badania udowodniły ich działanie antynowotworowe polegające na przeciwdziałaniu namnażania komórek nowotworowych raka wątroby, raka żołądka, raka okrężnicy, płuc, piersi, prostaty, niektórych odmian białaczki. Jagoda goji może przyczynić się do całkowitego wymarcia komórek rakowych, nie niszcząc jednocześnie zdrowych komórek.

Suszone owoce goji wskazane są dla osób preferujących dietą wysokotłuszczową, która niekorzystnie wpływa na pracę wątroby. Najlepsze jakościowo owoce goji pochodzą z upraw w Tybecie i w Himalajach, są to tereny idealnie czyste ekologicznie. Jagody goji pozyskiwane w Japonii, Korei lub Chinach mają niższe właściwości lecznicze.

Owoce Goji kupisz w sklepie Sklep.kenayag.com.pl – rekomendowane zdrowe i naturalne suplementy diety.

Sprawdź również!

pieczywo

Gluten – celebryta wśród składników pożywienia

O glutenie stało się coraz głośniej w ostatnich latach. Wiadomości o tej mieszaninie białek roślinnych, …

Dodaj komentarz