Home / Zdrowie / Wlewy witaminowe – zastrzyk energii i witalności
witaminy

Wlewy witaminowe – zastrzyk energii i witalności

W wielu krajach już od lat istnieje coś takiego jak wlewy witaminowe, a od pewnego czasu stało się to popularne również w Polsce. O czym tak dokładnie jest mowa? Otóż są to kroplówki witaminowe, które pozwalają w krótkim czasie uzupełnić niedobory witamin w naszym organizmie. Kiedy szczególnie warto z nich skorzystać? Przede wszystkim wówczas, gdy jesteśmy osłabieni np. po chorobie lub też przestrzegamy jakiejś restrykcyjnej diety i zwyczajnie brakuje nam witamin.

Taka kroplówka doskonale sprawdza się również jako detox alkoholowy, bowiem stawia na nogi w krótkim czasie, pomaga walczyć z kacem i dodaje energii. Warto również wiedzieć, że cały czas trwa wiele badań związanych z witaminami i okazuje się, że są one w stanie zapobiegać wielu chorobom. Najczęściej pacjencji korzystają z wlewów witaminy c.

Dlaczego należy uzupełniać witaminy?

Już małe dzieci uczą się, że witaminy to niezbędne dla naszego organizmu substancje. Między innymi to właśnie dzięki nim jest on w stanie poprawnie funkcjonować. Niedobór witamin spowodowany jest często stresem, używkami, brakiem aktywności fizycznej, chorobami lub złą dietą. Niedobory witamin początkowo mogą być niezauważalne, ale z czasem zaczynają dawać wiele negatywnych objawów, aż w końcu doprowadzają nawet do bardzo poważnych chorób. Każde uczucie osłabienia, zmęczenia powinno być dla nas sygnałem ostrzegawczym, że czegoś brakuje w naszym organizmie.

Czym kroplówka różni się od suplementu?

Kroplówka działa zdecydowanie szybciej. Suplementy zaczynają przynosić efekty dopiero po kilku tygodniach ich zażywania. Poza tym w suplementach często znajduje się wiele dodatkowych substancji, a witamin nie aż tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Należy zatem podchodzić z pewną ostrożnością do reklamowanych w telewizji tabletek z witaminami. Wlewy podawane są bezpośrednio do krwi i nie musimy się obawiać, że źle się wchłoną, nieprawidłowo zareagują z jakimś pokarmem itp., co zdarza się w przypadku suplementów. Oczywiście również w przypadku kroplówek trzeba zachować ostrożność, nie można bowiem ich nadużywać. Warto także zbadać poziom witamin we krwi, zanim zdecydujemy się uzupełniać ich niedobór. Przedawkowanie również może być przecież niebezpieczne.

Sprawdź również!

lekarze

Jak zostać lekarzem?

Zawód lekarza, prawnika, czy informatyka, to jedne z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych profesji na …

Dodaj komentarz