Home / Choroby / Wózek spacerowy dla dziecka z niepełnosprawnością – jaki wybrać?
dziecko

Wózek spacerowy dla dziecka z niepełnosprawnością – jaki wybrać?

W przypadku dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, troska o zapewnienie jak największej aktywności jest niezwykle istotna. Kontakt z otoczeniem i świeżym powietrzem podczas spacerów stanowi doskonałe wsparcie w rehabilitacji. Koniecznością staje się jednak wybór odpowiedniego wózka spacerowego.

Inwalidzki wózek spacerowy dla dzieci – wybierz odpowiedni model

Dzieci dotknięte niepełnosprawnością psychoruchową, wynikającą np. z dziecięcego porażenia mózgowego, wymagają stałej opieki oraz rehabilitacji. Odpowiednio dopasowany do potrzeb spacerowy wózek inwalidzki jest jej wsparciem, ułatwiającym codzienne życie. Bardzo ważny jest w tym przypadku wybór profesjonalnego sprzętu medycznego, a nie zwykłego wózka spacerowego, przeznaczonego dla zdrowych dzieci. Tylko spacerówka inwalidzka, dzięki rozbudowanym możliwościom konfiguracji, pozwoli na dopasowanie konstrukcji wózka w taki sposób, by dziecko zachowało prawidłową postawę, niezależnie od posiadanych asymetrii, wad postawy czy osłabienia mięśni.

Wózki przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych znajdziemy w ofercie sklepów medycznych, takich jak Mobilex https://www.mobilex.pl/produkty/wozki-inwalidzkie/wozki-inwalidzkie-dla-dzieci/ , gdzie możemy wybierać spośród wielu sprawdzonych modeli wiodących producentów (Patron, Ormesa). Zaletą oferowanych obecnie wózków jest ich nowoczesny wygląd, nieodstający pod względem designu od propozycji z segmentu powszechnie dostępnych wózków spacerowych dla dzieci.

Przykładem takiego rozwiązania jest wózek Patron Piper Comfort, stworzony z lekkich profili aluminiowych. Waży zaledwie 14,5 kg, przy czym jego maksymalne obciążenie to aż 50 kg. Jest to propozycja niezwykle uniwersalna, bowiem łącząca w sobie wózek kubełkowy – z głębokim siedziskiem wyściełanym po bokach i lekkim, łatwo składanym wózkiem typu „parasolka”. Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych wózek posiada oczywiście regulację w wielu płaszczyznach, pozwalającą na dopasowanie siedziska oraz pasów do potrzeb dziecka. Regulować możemy osobno podporę pod łydki i podnóżek, a także pięciopunktowy pas. Przednie skrętne koła są wypinane za pomocą szybkozłączy. Bogate wyposażenie dodatkowe pozwala na korzystanie z wózka w różnych warunkach atmosferycznych.

wózek

Szukając prostego w obsłudze i uniwersalnego wózka, warto zwrócić także uwagę na model Patron Corzino. Jest on dostępny w czterech rozmiarach i mimo lekkiej konstrukcji posiada wysokie maksymalne obciążenie. Dwa największe rozmiary pozwalają na obciążenie nawet do 75 kg. Wózek dostosowany jest do potrzeb dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Posiada daszek i pięciopunktowe pasy w wyposażeniu standardowym, a także długą listę dostępnego wyposażenia dodatkowego. Składa się w „parasolkę”, co ułatwia jego przenoszenie czy transport w pojeździe. Bardziej zaawansowaną wersją wózka jest model Corzo, który oprócz posiadania wyżej wymienionych funkcji, daje także możliwość bardziej rozbudowanej regulacji. W zależności od potrzeb można w nim konfigurować m.in. wysokość siedziska i wysokość oparcia, a także rozbudować za pomocą dodatkowych akcesoriów.

Dla dzieci, w których przypadku wymagany jest wózek posiadający bardzo rozbudowane funkcje, odpowiednią propozycją będzie model Ormesa New Bug. Został on stworzony z myślą o dzieciach cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, przepuklinę oponowo-rdzeniową czy choroby mięśni. Posiada zaawansowane możliwości regulacji, np. regulowany na długość podnóżek, możliwość zmiany szerokości i głębokości siedziska, wychylenie w przestrzeni siedziska (tilt), a także regulowane na wysokość oparcie.  Siedzisko wózka można zamocować zarówno tyłem jak i przodem do osoby prowadzącej wózek. Nietypowym, acz bardzo przydatnym rozwiązaniem w przypadku wózka New Bug jest możliwość zamontowania w nim stelaża domowego, który ułatwi korzystanie z siedziska podczas codziennych zajęć domowych. Producent przewidział także możliwość dopasowania wózka pod konkretne schorzenia i zastosowania, oferując długą listę dostępnego wyposażenia akcesoryjnego.

Więcej informacji przeczytasz na stronie mobilex.pl/blog/najlepsze-wozki-inwalidzkie-dla-dzieci/

Sprawdź również!

lekarz

Nowoczesne metody kontroli glikemii – sensory CGM I FGM

Poznaj skuteczne metody kontroli glikemii. Odzyskaj kontrolę nad cukrzycą dzięki sensorom CGM i FGM! Codzienne, …

Dodaj komentarz