Home / Leczenie / Wybielanie zębów w domu czy u dentysty? Co jest najskuteczniejsze?
zęby

Wybielanie zębów w domu czy u dentysty? Co jest najskuteczniejsze?

W dobie rozwiniętej medycyny, wybielanie zębów możemy przeprowadzić na mnóstwo sposobów. Podobnie jak przeprowadzenie procedury u stomatologa, możliwe jest podjęcie samodzielnej próby w zaciszu swojego domu.

Żółte zęby będące zmorą dzisiejszego społeczeństwa, przy użyciu odpowiednich metod zawsze można poprawić. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, która metoda będzie najskuteczniejsza i przyniesie oczekiwany rezultat.

Wybielanie zębów w domowych warunkach

Stosując domowe sposoby wybielające zęby, musimy pamiętać o kilku istotnych aspektach tego wyboru. Przede wszystkim nie możemy zastosować intensywniejszej terapii, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia jamy ustnej. Musimy liczyć się też z faktem, że terapię trzeba będzie wielokrotnie powtarzać, co wynika z niskiej skuteczności tych metod. Żółte zęby można potraktować za pomocą past wybielających z wysokim RDA, płukankami i paskami. Według specjalistów nie powinny być stosowane jako główna część terapii, a tylko jej wsparcie. Na co jednak możemy liczyć stosując wyłącznie domowe sposoby?

Paski nasączone wybielającym żelem naklejane po 2 razy dziennie zadziałają najszybciej. a to dlatego że trzeba je trzymać na swoich zębach przez całe 30 minut. Niestety, gdy zaprzestaniemy, zęby szybko utracą na estetycznym wyglądzie. Dobrym wyborem będą pasty wybielające – najmocniejsze dla palaczy – o wysokim RDA, z czasem usuną kamień i osad nazębny. Płukanki z fluorem nadają delikatnego niebieskiego zabarwienia szkliwu, przez co tworzą wrażenie bieli – niestety taki efekt utrzymuje się 2 – 3 godziny – jest to zatem zabieg bankietowy. Niestety, efekty te mogą zostać łatwo przyćmione przez papierosy, barwiące pokarmy i wymagają ciągłego powtarzania.

Wybielanie zebów

Wybielanie zębów w przychodni stomatologicznej. W przypadku profesjonalnego zabiegu możemy liczyć na trwalszy i szybszy efekt. Zabieg przeprowadzony w przychodni stomatologicznej, już po jednej wizycie, pozwala na cieszenie się uśmiechem bielszym nawet o 90%. Oczywiście, wszystko zależne jest od stanu uzębienia, zanieczyszczenia i utrzymywanych nawyków. Na czas terapii warto zastosować wcześniej wspomnianą pastę, płukanki, zrezygnować z palenia i barwiącego jedzenia. Sam zabieg u lekarza jest bezbolesny, bezpieczny i trwa niecałe 60 minut. Do wybielania tradycyjnie wykorzystuje się nadtlenek wodoru w wysokich stężeniach.

Sprawdź również!

znieczulenie

Klinika weterynaryjna – Toruń

Avimedicus to mieszcząca się w Głogowie pod Toruniem nowoczesna klinika weterynaryjna, której celem jest zapewnienie …

Dodaj komentarz